Dobry prognostyk przed ME. Młodzieżowcy wygrali na Węgrzech

Zwycięstwo polskich młodzieżowców w drugim dniu turnieju na Węgrzech. Drużyna Bogdana Kowalczyka pokonała Serbów 26:25. Za niecały tydzień ruszają mistrzostwa Europy.
Marcin Górczyński
Materiały prasowe / IHF / Na zdjęciu: reprezentacja Polski juniorów w piłce ręcznej

Na inaugurację Polacy rzutem na taśmę zremisowali z Rosjanami 23:23. W drugim spotkaniu nie przespali początku i to Serbowie musieli gonić wynik. Po przerwie rywale dopadli Biało-Czerwonych, wyszli nawet na prowadzenie, ale powrót do wyjściowego ustawienia uspokoił grę.

Tym razem Polacy zagrali lepsze spotkanie niż ze Sborną, przede wszystkim pod względem liczby błędów. - Sukces buduje. To dobry prognostyk - komentował trener Bogdan Kowalczyk

Na zakończenie turnieju młodzieżówka zagra z Węgrami. 19 lipca ruszają mistrzostwa Europy, Polacy trafili do grupy z Chorwatami, Hiszpanami i Rosjanami.

Polska - Serbia 26:25 (12:10)

Polska: Foterek, Bartosik - Bulski, Gregułowski 6, Jarosiewicz, Klimków 1, Komarzewski, Mauer 8, Milewski, Orpik 1, Pietrasik 4, Przytuła, Zarzycki 2, Krysiak 3, Gądek, Rybski, Adamczyk 1.

Czy niektórzy młodzieżowcy powinni dostać szansę w kadrze seniorów?

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
zprp.pl

Komentarze (8):

• Król Żydowski 0
    NIe stękaj.... 11 z czego 6 z karnych. Gratulacje dla niego. Tu nie chodzi o jednostki, nie podniecaj się. Gdzie są obrotowi ? Klimków, zawodnik superligi od roku i 1 bramka, albo wcale ? Orpik 1? Bulski, jest czy go nie ma ? Gdzie jest Pawelec - najlepszy strzelcec I ligi w minionym sezonie i na powołanie nie zasłużył? Środka nie widać. Ale super, że mamy skrzydło z Opola. Mauer sam pociągnie.
    chejter W ostatnim meczu turnieju nasza drużyna rzuciła 26 bramek ( „Opole” 13 , sam Patryk Mauer 11 ) a Węgrzy niestety o 4 więcej . Wynik końcowy 30:26 i ostatecznie II miejsce w turnieju dla Polaków ...,
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • juras24 0
    wiedziałem że nie..................piłka nożna, brawo Oni!
  • kck 0
    Prawdziwa weryfikacją dla chłopaków będą mecze z Hiszpanią i Chorwacją, chwalenie chłopaków przed Mistrzostwami to nieporozumienie. Pamiętam jak Chorwaci wgnietli naszych w parkiet na MŚ U19 w drugiej połowie, pomimo prowadzenia Polaków po I połowie 8 bramkami(20:12). Warunki fizyczne i dynamika po stronie przeciwników. Z Hiszpanią przegraliśmy 4 bramkami, mecz pod pełną kontrolą.