MME 2018: Koniec marzeń o wyjściu z grupy. Porażka Biało-Czerwonych z reprezentacją Chorwacji

Reprezentacja Polski przegrała z wicemistrzami kontynentu, Chorwatami 27:35 w drugim meczu grupy C Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2018 rozgrywanych w Słowenii. Podopieczni Bogdana Kowalczyka stracili szanse na awans do rundy głównej turnieju.
Daniel Kordulski
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Bogdan Kowalczyk

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!
Biało-Czerwoni zmierzyli się z Chorwatami podczas zeszłorocznych mistrzostw świata i do przerwy grali koncertowo, prowadząc 20:12. Potem ogarnęła ich jednak niewytłumaczalna niemoc i podarowali rywalom zwycięstwo 28:33.

Tym razem spotkanie rozpoczęło się zupełnie inaczej. To gracze z Bałkanów zbyt łatwo dochodzili do sytuacji rzutowych, zarówno na szóstym metrze, jak i na linii przerywanej. Nasi reprezentanci z kolei pudłowali niemiłosiernie bądź gubili piłkę w ataku. Widać było dużą nerwowość w ich poczynaniach. W 8. minucie przy stanie 2:6 o czas poprosił trener Bogdan Kowalczyk. Był to ważny moment bo jego podopiecznym udało się odrobić stratę do jednej bramki. Duża w tym także zasługa bramkarza Marka Bartosika.

Przez kolejnych kilka minut trwała wyrównana walka, z tym, że minimalne prowadzenie wciąż było po stronie reprezentacji Chorwacji. Do remisu w 24. minucie doprowadził w końcu po kontrze Patryk Mauer. Niestety słabiej rozegrane ostatnie 120 sekund przed przerwą sprawiły, że podopieczni Wladimira Vujovicia objęli prowadzenie 17:14. Dodatkowo Polacy mieli rozpoczynać drugą połowę w osłabieniu po karze dla Damiana Przytuły.

Już po 11. minutach jej trwania nasi szczypiorniści tracili do rywali siedem bramek. O kolejny czas poprosił trener Kowalczyk. Tym razem reprymenda nie była tak skuteczna jak w pierwszej połowie. Dominacja faworytów wciąż nie podlegała dyskusji. Tylko pojedyncze akcje Biało-Czerwonych okazywały się skuteczne. Chorwaccy obrońcy wychodzili wysoko do stwarzających zagrożenie rzutem z daleka Macieja Zarzyckiego i Patryka Gregułowskiego. Mocno komplikowało to grę w ofensywie.

Rozluźnieni gracze Hrvatskiej pozwalali sobie na wiele, prezentując na koniec kilka efektownych akcji. Polakom został jeszcze do rozegrania ostatni mecz grupowy przeciwko Rosjanom. Potem zostanie im już tylko walka o miejsca 9-16.