Sparingowo: Zmienne szczęście Azotów Puławy w dwumeczu z mistrzem Słowacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / KS Azoty Pulawy / Grzegorz Sierocki / Z piłką Tomasz Kasprzak
Facebook / KS Azoty Pulawy / Grzegorz Sierocki / Z piłką Tomasz Kasprzak

Azoty Puławy rozpoczęły serię gier kontrolnych przed zbliżającym się sezonem. Brązowi medaliści mistrzostw Polski grali na Słowacji z Tatranem Preszów. Pierwszy mecz przegrali 32:34 (18:18), by w rewanżu zwyciężyć 32:31 (18:14).

Pierwszy mecz kontrolny z Tatranem, mistrzem Słowacji, był debiutem Bartosza Jureckiego w roli szkoleniowca Azotów. Puławianie wyszli na parkiet po długiej podróży, niemal prosto z autokaru. Mimo to stoczyli bardzo wyrównany bój z etatowym uczestnikiem Ligi Mistrzów.

Spragnieni gry, po męczącym okresie przygotowawczym, od początku nie dali się rozpędzić rywalowi. Niemal przez całą pierwszą połowę najczęściej był remis (m. in. 8:8 w 14. minucie). Kilka razy gościom udało się wyjść na minimalne prowadzenie. Do przerwy na tablicy wyników po raz kolejny widniał rezultat remisowy. Dopiero w ostatnich minutach meczu ekipa naszych południowych sąsiadów zdołała wypracować sobie dwumbramkowe prowadzenie.

W drugim meczu w Preszowie, Azoty udanie zrewanżowały się Tatranowi za piątkową porażkę. Do przerwy puławianie prowadzili 18:14, by ostatecznie pokonać Słowaków 32:31. Była to pierwsza wygrana ekipy z Lubelszczyzny pod wodzą duetu trenerskiego Jurecki - Marcin Kurowski. Najskuteczniejszym graczem w szeregach ich ekipy był, sumując oba spotkania, obrotowy Tomasz Kasprzak. Zdobył 9 bramek.

Warto jeszcze dodać, że pod koniec lipca z Tatranem sparowała inna polska drużyna, SPR Stal Mielec. W pierwszym meczu Czeczeńcy przegrali 22:26, a w rewanżu aż 22:33.

Tatran Preszów - KS Azoty Puławy 34:32 (18:18)

Azoty: Bogdanow, Koszowy - Podsiadło 5, Kasprzak 5, Matulić 4, Skrabania 4, Prce 3, Seroka 3, Panić 2, Masłowski 2, Titow 2, Kaleb 1, Rogulski 1, Łyżwa, Grzelak, Gumiński