PGNiG Superliga: Makowiejew wypunktował Piotrkowianina. Zwycięstwo Chrobrego

Chrobry Głogów zwyciężył z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski (29:23) w 1. kolejce rozgrywek. Jedną z wiodących postaci ekipy z Głogowa był Stanisław Makowiejew, były zawodnik Piotrkowianina.

Bartosz Grzelak
zawodnicy Chrobrego Głogów WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: zawodnicy Chrobrego Głogów

Latem doszło do kilku roszad w zespole Jarosława Cieślikowskiego, weteranom podziękowano, a kadrę uzupełniona młodymi zawodnikami. W pierwszym spotkaniu podziałało, Chrobry wygrał z Piotrkowianinem po wyrównanym pojedynku (29:23). Główną bronią gospodarzy byli rozgrywający Adam Babicz, Kamil Sadowski oraz Stanisław Makowiejew. Kilka bramek na początku widowiska rzucili również utalentowani: skrzydłowy Miłosz Bekisz i kołowy Jakub Orpik i gospodarze powiększyli przewagę do czterech "oczek" (9:5).

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski wrócił do dobrej gry za sprawą twardej defensywy, w końcówce pierwszej połowy rzuty Sebastiana Iskry "trzymały gości przy życiu". Po przerwie przycisnęli rywali i zminimalizowali straty nawet do dwóch oczek po trafieniu skutecznego Marcina Tórza (18:16). Na dziesięć minut przed końcem wyrównanego "meczu walki" na parkiecie jeszcze wszystko było możliwe, ale trzecią karę otrzymał Roman Pożarek, osłabiając tym samym zespół w obronie.

Wtedy formacja obronna drużyny z Piotrkowa była mniej szczelna, a głogowianie skorzystali z tego i poprawili swój wynik bramkowy. W ostatnim fragmencie spotkania dobrze wyglądała w Chrobrym współpraca na kole z Damianem Krzysztofikiem, który trzykrotnie umieszczał piłkę w bramce, pomagając w rozstrzygnięciu losów rywalizacji (25:20). W kluczowych momentach odpowiedzialność na własne barki brał Makowiejew, który regularnie trafiał do siatki. W końcówce pogrzebał szanse na dobry wynik swojego byłego klubu (27:22).