PGNiG Superliga: pierwsze koty za płoty. Bezproblemowa wygrana Azotów z Zagłębiem

Azoty Puławy wygrały pewnie z Zagłębiem Lubin (35:24) w meczu 1. kolejki PGNiG Superligi. Zwycięstwo gospodarzy ani przez moment nie było zagrożone. W drużynie Miedziowych wyraźnie widać było brak dawnego lidera, Arkadiusza Moryty.
Daniel Kordulski
Materiały prasowe / KS AZOTY PUŁAWY / Na zdjęciu: Marko Panić w akcji

Tylko w pierwszych akcjach puławianie szarpali się w ataku pozycyjnym. Doskonale odgryzali się za to skutecznymi kontrami. Pozwoliło to Azotom prowadzić niemal od pierwszej minuty spotkania. Z bardzo dobrej strony pokazywał się debiutujący w drużynie gospodarzy Jerko Matulić. Chorwacki skrzydłowy brylował w kontrze, ale w ataku pozycyjnym też radził sobie całkiem dobrze.

Po przerwie rozpoczął się festiwal Marko Panicia. Bośniak raz za razem pokonywał bramkarza Zagłębia rzutami z dystansu. Przez kilka minut jako jedyny zdobywał bramki dla Azotów. W 40. minucie jego drużyna prowadziła już 21:13. Strzegący od początku dostępu do puławskiej bramki Wadim Bogdanow "rozkręcał się" z każdą akcją drugiej połowy. Miedziowym ciężko było znaleźć na niego sposób.

W przeciwieństwie do ostatniego ligowego spotkania obu drużyn, na koniec fazy zasadniczej zeszłego sezonu, z parkietu wiało nudą. Ekipa debiutującego trenera Bartosza Jureckiego, podobnie jak na początku meczu, szybkimi kontrami karała przeciwników za błędy. Tym razem w tym elemencie wyróżniali się Wojciech Gumiński i Mateusz Seroka. W pewnym momencie było nawet 34:20. Dopiero w ostatnich pięciu minutach goście nieco zmniejszyli straty.

KS Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 35:24 (14:9)

Azoty: Bogdanow, Koszowy - Kaleb 3, Panić 8, Podsiadło 1, Łyżwa, Matulić 5, Skrabania 2, Rogulski 3, Grzelak 1, Masłowski 2, Titow, Prce, Gumiński 4, Seroka 6