FC Barcelona postawiła na wychowanka. Reprezentant Francji wypożyczony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Yanis Lenne
Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Yanis Lenne
zdjęcie autora artykułu

Yanis Lenne na razie przegrywa rywalizację w Barcelonie. Mistrzowie Hiszpanii wypożyczyli reprezentanta Francji do Pays d'Aix i postawili na wychowanka, Aleixa Gomeza.

Przed sezonem 2016/17 FC Barcelona Lassa wykupiła Francuza z Selestat Alsace HB za 50 tys. euro. Yanis Lenne podpisał kontrakt do 2021 roku i wydawało się, że będzie przyszłością Dumy Katalonii na pozycji prawoskrzydłowego. 22-latek zgarniał wyróżnienia w juniorskich kategoriach, w 2016 roku zadebiutował w dorosłej kadrze.

Jego rozwój przebiegał harmonijnie, ale pierwsze miesiące w Barcelonie nie należały do bardzo udanych. Mistrzowie Hiszpanii zadecydowali, że na razie lepiej rokuje o rok młodszy Aleix Gomez. To właśnie 21-latek będzie odciążał w tym sezonie klubową legendę, Victora Tomasa. W lutym skrzydłowy skończy 34 lata i Blaugrana powoli przygotowuje się na rozstanie z nim.

Lenne nie został ostatecznie skreślony, będzie ogrywał się w Pays d'Aix UC. Francuski klub potrzebował gracza, który do końca roku zastąpi kontuzjowanego Gabriela Loescha.

Gomez natomiast pokazuje, że Barcelona podjęła słuszną decyzję. Na inaugurację Ligi Mistrzów rzucił Rhein-Neckar Loewen (34:35) aż 11 goli, wprawdzie większość z rzutów karnych, ale reprezentant Hiszpanii imponował opanowaniem i zdecydowaniem.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Udane przetarcie Orlenu Wisły przed startem Ligi Mistrzów

Źródło artykułu: