PGNiG Superliga: thriller w Opolu. Niesamowity zryw Piotrkowianina

Niesamowita pogoń, dwie czerwone kartki i w końcu seria rzutów karnych. W Opolu działo się tyle, że można obdzielić kilka spotkań w Superlidze. Piotrkowianin odrobił dużą stratę do Gwardii i wyrwał faworytom zwycięstwo.
Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Szymon Woynowski (w środku)

16:10 do przerwy, pozornie koniec emocji, można się rozejść. Gwardia zupełnie zdominowała mecz w pierwszej części, Piotrkowianina wypunktował Patryk Mauer, ważne piłki odbił Adam Malcher i wydawało się, że nic nadzwyczajnego się już nie wydarzy. Ba, nawet początek drugiej połowy nie zapowiadał jakiejś gonitwy. Wciąż utrzymywała się bezpieczna przewaga opolan.

Od 45. minuty w Piotrkowianina wstąpiły nowe siły. Rozkręcił się Marcin Tórz, gol Filip Surosz zmniejszył różnicę do dwóch trafień (22:20). Zaczęło się wzajemne przeciąganie liny, bramka za bramkę, ale minimalną przewagę utrzymywała Gwardia. Robiło się coraz goręcej, Marcin Schodowski odbił kluczowy rzut, do remisu 24:24 doprowadził Surosz.

Emocje udzielały się wszystkim. Po brzydkim faulu na trybunach usiadł Roman Pożarek, trzecią kartkę (i czerwoną kartkę) dostał Jędrzej Zieniewicz, kapitalnymi interwencjami popisał się Schodowski. Piotrkowianin był o krok od zwycięstwa w regulaminowym czasie, bo tuż przed końcem trafił Bartosz Nastaj. Gwardii zostało 19 sekund. Gospodarze opanowali nerwy i Mauer doprowadził do karnych. Co za finisz.

W serii rzutów z siódmego metra lepiej spisali się piotrkowianie. Pomyłki Mateusza Jankowskiego i Michała Lemaniaka przesądziły o porażce Gwardii po thrillerze.

Dla Piotrkowianina to pierwsze punkty w sezonie.