I liga mężczyzn, gr. A: wygrane liderów, pogrom w Kościerzynie

W sobotę swoje mecze solidarnie wygrali liderzy grupy A I ligi z Gdańska i Wągrowca. Wysokie zwycięstwo odniósł Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna, a duże emocje przeżyli fani z Gorzowa.

Michał Gałęzewski
SMS ZPRP Gdańsk WP SportoweFakty / Michał Domnik / SMS ZPRP Gdańsk
W tym sezonie doskonale spisują się zawodnicy SMS-u ZPRP Gdańsk i również teraz stanęli na wysokości zadania. Zespół Jana Prześlakiewicza pojechał do Tczewa i zgodnie z oczekiwaniami przywiózł komplet punktów. Już w 35. minucie, po bramce Filipa Stefaniego licealiści prowadzili różnicą dziewięciu bramek i kontrolowali sytuację na boisku.

Trudniejsze zadanie mieli zawodnicy Nielby. Do Wągrowca przyjechał SPR GKS Żukowo, który dotychczas wygrał już dwa mecze. Kluczowym momentem był początek II połowy, gdzie od wyniku 20:17, gospodarze rzucili pięć bramek z rzędu i nie wypuścili już wygranej. Aż osiem celnych prób dla Nielby oddał Dariusz Widziński.

W Gorzowie Wielkopolskim Stal mierzyła się natomiast z Warmią Energą Olsztyn. Gorzowianie do przerwy prowadzili już 17:11, jednak po zmianie stron były momenty, w których olsztynianie zbliżyli się do rywala. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 31:29. Gospodarze wygrali też w Koszalinie. Tam miejscowa Gwardia mierzyła się z Meblami Wójcik Elbląg i dopiero w końcówce postawiła kropkę nad "i", wygrywając 36:29.

Do istnego pogromu doszło natomiast w Kościerzynie. Tam Sokół Porcelana Lubiana mierzył się z beniaminkiem ligi, Jurandem Ciechanów. Po kwadransie gry było jeszcze 8:7, później jednak na boisku istniała tylko jedna drużyna. Kolejny dobry mecz zaliczył Łukasz Orlich, który rzucił ciechanowianom 10 bramek.