El. ME 2020: niespodzianka już na starcie - Belgowie zatrzymali Serbów na ich terenie. Kedziora jednym z bohaterów

Od falstartu zmagania w drugiej rundzie eliminacji do ME w 2020 roku rozpoczęła reprezentacja Serbii, która przed własną publicznością tylko zremisowała 27:27 z niżej notowaną Belgią. Jednym z bohaterów gości był urodzony w Polsce Damian Kedziora.

Tomasz Rosiński
reprezentacja Belgii piłkarzy ręcznych Facebook / Belgian Handball / Na zdjęciu: reprezentacja Belgii piłkarzy ręcznych
Nie tak miał wyglądać dla Serbów środowy mecz w kwalifikacjach do najbliższych mistrzostw Europy, które odbędą się w Szwecji, Norwegii i Austrii. Duża w tym zasługa ambitnych Belgów, walczących niesamowicie od pierwszej do ostatniej minuty konfrontacji w Zrenjaninie.

Serbska ekipa od początku rywalizacji starała się narzucić swój styl gry i wypracować w trakcie spotkania kilka bramek przewagi, ale ich prowadzenie było szybko niwelowane przez przyjezdnych.

W 42. minucie starcia gospodarze wygrywali 23:20, lecz taki obrót spraw nie podłamał Belgii, która chwilę później odrobiła straty z nawiązką (24:26). Ostatecznie obydwa zespoły podzieliły się punktami, remisując 27:27.

Najwięcej bramek dla Belgów - sześć - rzucił urodzony w Głogowie Kedziora, zaś wśród Serbów najskuteczniejszy był Lazar Kukić (6 goli).

Portugalia dała Rumunom lekcję piłki ręcznej, zwyciężąjąc różnicą ośmiu trafień (21:13). Kluczem do tej wygranej Portugalczyków była zespołowość i żelazna defensywa.

Również pewną i efektowną wiktorię odnieśli Islandczycy, którzy ograli Grecję 35:21, chociaż do przerwy prowadzili 17:13.