Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Oficjalnie: mecz Arki Gdynia odwołany

Smutny koniec Arki Gdynia. Mecz byłych mistrzyń Polski z UKS PCM Kościerzyna został odwołany, co w praktyce oznacza, że zespół wycofał się z PGNiG Superligi.
Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
szczypiornistki Arki Gdynia Materiały prasowe / Grzegorz Jędrzejewski / Na zdjęciu: szczypiornistki Arki Gdynia

Po fiasku rozmów z przedstawicielami ratusza szczypiornistki z Gdyni rozjechały się do domów i szukają nowych pracodawców. Pomysłem na wyjście z tragicznego położenia było utworzenie nowego stowarzyszenia w miejsce zadłużonego, ale do końca stycznia 2019 roku zawodniczki i sztab szkoleniowy we względów proceduralnych nie mogli liczyć na dodatkowe fundusze z budżetu na promocję. Oznaczałoby to kolejne miesiące bez wypłat i bez jakichkolwiek środków do życia. 

Stowarzyszenie zostanie postawione w stan likwidacji. W rozmowie z nami Komisarz Ligi Bogusław Trojan powiedział, że czeka na oficjalne stanowisko Arki Gdynia. Dopiero wówczas miały zapaść decyzje o wycofaniu zespołu.

Wygląda na to, że dokumenty wpłynęły do ZPRP. W pierwszej kolejności postanowiono o odwołaniu spotkania 9. kolejki z UKS PCM Kościerzyna. Arce wygasła warunkowa licencja, ważna do 31 października, a nie udało się zebrać 30 tys., potrzebnych do jej przedłużenia. 

Po decyzji ZPRP nadaremnej podróży do Gdyni uniknęli wyznaczeni sędziowie, delegat oraz UKS PCM. 

Klub z Gdyni poinformował też, że wszystkie pieniądze wpłacone na rzecz drużyny zostaną zwrócone ofiarodawcom. Zyski z aukcji prowadzonych na rzecz Arki prawdopodobnie trafią na konto grup młodzieżowych, które zostaną uratowane. 

Gdynianki to mistrzynie Polski z sezonu 2016/17.

ZOBACZ WIDEO: Paweł Fajdek napisał książkę "Petarda". "Śmiałem się i mówiłem: Boże, co sobie ludzie pomyślą?"

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×