Liga Mistrzów: trwa kryzys Veszprem. RNL wywiózł zwycięstwo z Węgier

Porażka z Rhein-Neckar Loewen to nie powód do wstydu, ale fakty są takie, że pod wodzą Davida Davisa Telekom Veszprem przegrał trzy z czterech spotkań! Sytuacja klubu w Lidze Mistrzów robi się nieciekawa.

Marcin Górczyński
Iman Jamali (w środku) oraz Jannik Kohlbacher (z prawej) i Ilija Abutovic (z lewej) PAP/EPA / Boglarka Bodnar / Na zdjęciu: Iman Jamali (w środku) oraz Jannik Kohlbacher (z prawej) i Ilija Abutovic (z lewej)
Trudno wyobrazić sobie gorszy początek pracy - szczęśliwe zwycięstwo w Lidze Mistrzów ze słabym w tym sezonie Montpellier, klęska z derbach Węgier z mistrzami z Segedynu, pierwsza od 2002 roku porażka z innym zespołem niż Pick (Grundfos) i brak zdobyczy z Rhein-Neckar Loewen. Jak tak dalej pójdzie, to Veszprem wyląduje na szóstym miejscu w grupie i w meczu o ćwierćfinał spotka się z mocnym rywalem z grupy B. Chociażby Pickiem.

Nie był to jakiś tragiczny występ węgierskiej potęgi, ale w mieście z takimi tradycjami (i oczekiwaniami) styl gry nie wpłynie na negatywną ocenę drużyny. Lwy z Mannheim lepiej wytrzymały końcówkę i doprowadziły miejscowych kibiców do frustracji. Madziarzy nie ukrywali zresztą złości, po syrenie rozbrzmiały pojedyncze gwizdy.

Co do przebiegu spotkania - Veszprem dobrze weszło w mecz. Na środku sprawdził się Kentin Mahe, z daleka trafiał Borut Mackovsek. Nic nie zapowiadało przestoju pod koniec pierwszej części. Tymczasem RNL - za sprawą Jannika Kohlbachera i Vladana Lipoviny - wygrało fragment 6:1. Rękę przyłożył do tego też Andreas Palicka, którego seria parad zatrzymała wicemistrzów Węgier (15:12).

Veszprem wróciło po przerwie na właściwe obroty. Skuteczność sięgała 70 proc., rozegrał się Petar Nenadić, na 11 minut przed końcem zespół Davisa prowadził 24:22. I nagle kolejne załamanie. Lwy doprowadziły do remisu, na dwie minuty przed syreną Mads Mensah Larsen zapewnił trzy gole różnicy (28:25). Sytuacja zrobiła się nieciekawa dla gospodarzy, ale niewiele brakło, by uśmiechnęło się do nich szczęście. Po jednej ze strat rzucili do pustej bramki, po chwili identyczną szansę miał Manuel Strlek, ale rozpaczliwy powrót Mikaela Appelgrena zniweczył jego plany.

Ostatni cios wyprowadził za to Andy Schmid. Na 29 sekund przed końcem Szwajcar bez wielkich ceregieli wyszedł w górę i pokonał Miklera. Gol Mahe po rajdzie był tylko łabędzim śpiewem Veszprem.

Liga Mistrzów, grupa A (6. kolejka):

Telekom Veszprem - Rhein-Neckar Loewen 28:29 (12:15) Najwięcej bramek: dla Veszprem - Kentin Mahe 5, Iman Jamali, Petar Nenadić, Borut Mackovsek - po 4; dla RNL - Bogdan Radivojević, Jannik Kohlbacher, Andy Schmid - po 6;