PGNiG Superliga: każda seria musi kiedyś się skończyć. Szczecinianki poległy w Piotrkowie Trybunalskim

Od siedmiu lat Pogoń Szczecin wygrywała z Piotrcovią jak chciała. Po trzynastu zwycięstwach z rzędu przyszedł czas na przerwanie tej serii. Podopieczne Andrzeja Bystrama zremisowały w normalnym czasie gry 26:26 (13:13), aby wygrać w rzutach karnych.

Michał Ostafijczuk
Agata Wypych WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Agata Wypych
Od początku spotkania znacznie niżej notowana w ligowej tabeli Piotrcovia grała z Pogonią jak równy z równym. Wynik otworzyła już po kilkunastu sekundach grająca asystentka trenera Agata Wypych. - Chodziło mi od rana po głowie, że powalczymy dziś skutecznie - mówiła po spotkaniu doświadczona rozgrywająca. Jak się okazało miała rację. Piotrkowski zespół nie dał faworytkom zbudować przewagi bramkowej, przez cały czas wynik oscylował wokół remisu, a do przerwy było 13:13.

Druga połowa miała podobny przebieg. Z tą jednak różnicą, że w końcówce to Piotrcovia wychodziła na prowadzenie, a przyjezdne musiały gonić. Żadnej z drużyn ostatecznie nie udało się wygrać meczu w regulaminowym czasie gry i zgodnie z przepisami kibice obejrzeli rzuty karne, które decydowały o jednym punkcie. Pierwsza seria siódemek nie przyniosła rozstrzygnięcia (4:4). Później drużyny rzucały do pierwszego błędu. Ten popełniły przyjezdne - Daria Opelt odbiła piłkę rzuconą przez Karolinę Kochaniak i po chwili utonęła w objęciach swoich koleżanek.

- Tych pięknych porażek już mieliśmy dość. Uczulałem dziewczyny na ostatnie minuty spotkania i wytrzymały dziś presję. Cały zespół zagrał świetnie i z tego bardzo się cieszę. Sezon rozpoczęliśmy od przegranych rzutów karnych, dziś wygraliśmy loterię. Przed nami teraz dużo czasu, prawie dwa miesiące. Dam teraz drużynie chwilę odpocząć, a później bierzemy się do ciężkiej pracy. Ten zespół cały czas jest w budowie, ale krok po kroku zmierzamy w dobrym kierunku - mówił po spotkaniu uszczęśliwiony Andrzej Bystram.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - SPR Pogoń Szczecin 26:26 (13:13) - w rzutach karnych 6:5

MKS Piotrcovia: Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Despodovska 7, Belmas 5, Wypych 4, Kopertowska 3/2, Senderkiewicz 3, Cygan 2, Ivanović 1, Klonowska 1, Ciura, Gajewska, Wasilewska.
Trener: Andrzej Bystram