PGNiG Superliga: mecz bramkarzy w Gdyni. Chrobry wyszedł z ciężkiej opresji

Do wielkich emocji doszło w Gdyni. Miejscowa Arka przez długi czas skutecznie walczyła z Chrobrym, bardziej doświadczeni głogowianie w końcówce spotkania potrafili jednak wyjść z opresji i ostatecznie wygrali 25:21.
Michał Gałęzewski
Materiały prasowe / Chrobry Głogów / Na zdjęciu: Stanisław Makowiejew

Spotkanie w Gdyni można z całą pewnością nazwać meczem bramkarzy. Zarówno Maciej Pieńczewski z Arki, jak i Rafał Stachera z Chrobrego bronili na wysokim procencie i byli zmorą dla zawodników z pola. Faworytami czwartkowego meczu PGNiG Superligi byli głogowianie i to oni zaczęli z wysokiego C.

Arka miała problemy ze skutecznością, a gdy do gdyńskiej bramki w 6. minucie trafił z kontry Kamil Sadowski, na tablicy wyników było już 0:4! Faworyt z Głogowa mógł nawet powiększyć przewagę, jednak Arka grała aktywnie w obronie i przeprowadzała szybkie akcje. Po jednej z nich, kiedy skutecznym wykończeniem popisał się Paweł Ćwikliński, zespół z Gdyni przegrywał już tylko 4:5.

Spotkanie się wyrównało i chociaż przez długi czas to głogowianie prowadzili, w końcu, na 5 minut przed przerwą, Rafał Rychlewski wyprowadził na prowadzenie gospodarzy! I połowa zakończyła się wynikiem 11:1, co zwiastowało emocje po zmianie stron.

Do takich rzeczywiście doszło. Swoje chwile mieli gdynianie, którzy po rzucie Rafała Jamioła wyszli nawet na prowadzenie 14:12, a Chrobry nie mógł przez długi czas odwrócić karty. Jeszcze na 7 minut końcem był remis, ostatnie akcje należały jednak do głogowian. Zawodnicy Arki Gdynia mogli tylko patrzeć na to, jak ich rywale odjeżdżają z wynikiem. Spotkanie zakończyło się rezultatem 21:25 i komplet punktów pojechał do Głogowa. Ambitni zawodnicy Arki pokazali jednak, że stać ich na wyrównaną walkę nawet z zespołami teoretycznie klasę lepszymi.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 21:25 (11:11)

Arka: Pieńczewski, Zimakowski - Mollino 5, Janikowski 4, Rychlewski 4, Ćwikliński 4, Jamioł 3, Kamyszek 1 oraz Czaja, Jasowicz, Lisiewicz, Przysiek, Souza.
Karne: 2/4.
Kary: 6 min. (Przysiek, Jasowicz, Czaja - po 2 min.).

Chrobry: Stachera, Kapela - Babicz 5, Sadowski 4, Bartczak 3, Biegaj 3, Klinger 3, Wawrzyniak 2, Krzysztofik 1, Kubała 1, Makowiejew 1, Rydz 1, Tylutki 1 oraz Orpik, Warmijak.