Bundesliga: najlepszy mecz Macieja Gębali. Polak nie uratował SC DHfK Lipsk

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Maciej Gębala i Paweł Paczkowski

Do tej pory Maciej Gębala nie grał dużo w Bundeslidze, ale widać światełko w tunelu. Choć Polak rzucił trzy gole w meczu z Friesenheim, to SC DHfK Lipsk przegrał 24:27 i znowu jest niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.

Polak latem przeniósł się do Lipska z Orlenu Wisły Płock. Na wstępie musiał nadrobić zaległości, bo z powodu operacji stawu skokowego nie grał od kwietnia. Michael Biegler stopniowo wprowadzał go do drużyny, ale Gębala do tej pory nie zebrał zbyt wielu minut w Bundeslidze. Obrotowy stopniowo zyskiwał zaufanie nowego trenera Andre Habera.

Z Friesenheim zaczął od początku, szybko rzucił trzy gole i pomógł wypracować przewagę 7:1. Potem tak kolorowo nie było. Na 10 minut przed końcem ostatnia drużyna tabeli (do tej pory zaledwie dwa punkty!) zaczęła dominować i niespodziewanie wygrała 27:24. Po raz kolejny potwierdziło się, że SC DHfK Lipsk to najbardziej niestabilny zespół rozgrywek, który potrafi naciskać Flensburgowi czy THW Kiel, by następnie przegrać z outsiderem. Wśród przegranych wystąpił jeszcze Andrzej Rojewski (jeden gol).

Duet z Lipska to aktualnie jedyni Polacy z szansami na minuty w Bundeslidze. Piotr Chrapkowski i Piotr Wyszomirski przez kilkanaście dni na pewno nie zagrają z powodu urazów. Gorzej wygląda sytuacja Macieja Majdzińskiego. Rozgrywający Bergischer po raz drugi w karierze zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i zakończył sezon.

SC DHfK zaledwie o jeden punkt wyprzedza zagrożone spadkiem Gummersbach, które wyraźnie przegrało w Goeppingen.

DKB Handball Bundesliga, 13. kolejka:

TSG Lu-Friesenheim - SC DHfK Lipsk 27:24 (10:14) Najwięcej bramek: dla Friesenheim - Jonathan Scholz 5, Frederic Stueber, Jerome Mueller - po 4; dla Lipska - Maximillian Janke, Philipp Weber - po 4, Maciej Gębala 1, (...), Andrzej Rojewski 1

Frisch Auf! Goeppingen - VfL Gummersbach 35:26 (20:13) Najwięcej bramek: dla FAG - Marcel Schiller 11, Ivan Slisković 5; dla Gummersbach - Marvin Sommer, Florian Baumgartner - po 5

TSV GWD Minden - HSG Wetzlar 24:22 (12:12) Najwięcej bramek: dla Minden - Dalibor Doder, Marian Michalczik - po 5; dla Wetzlar - Emil Ofors, Alexander Hermann - po 4