PGNiG Superliga: Dwie różne połowy w Piotrkowie

Pierwsza połowa spotkania 13. kolejki PGNiG Superligi zwiastowała dużą niespodziankę. Stal Mielec prowadziła bowiem z Piotrkowianinem 16:13. Ostatecznie gospodarze opanowali jednak sytuację po przerwie i wygrali 34:26.

Michał Ostafijczuk
radość Piotrkowianina WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: radość Piotrkowianina

Piotrkowianin zaczął mecz fatalnie i po pięciu minutach przegrywał 1:5. Stal, w której pierwsze skrzypce grał wypożyczony z Piotrkowianina Piotr Rutkowski, utrzymywała prowadzenie kilkoma bramkami właściwie przez cały czas. Na większy deficyt nie pozwolił doświadczony Grzegorz Sobut, który regularnie dziurawił bramkę Stali. Mimo jego skuteczności przyjezdni prowadzili 16:13.

Dopiero druga część gry przyniosła to, na co czekali piotrkowscy kibice. Stal straciła skuteczność, a gospodarze w lawinowym tempie zdobywali bramkę za bramką. Nie do powstrzymania byli: Sebastian Iskra i Filip Surosz. Swoje dołożyli również bramkarze: Marcin Schodowski  i Damian Procho. W efekcie piotrkowska drużyna zakończyła pierwszą rundę zwycięstwem 34:26.

- Pierwsza część gry bardzo słaba w naszym wykonaniu szczególnie w obronie. Dopiero jak pozmienialiśmy trochę pozycje, to zaczęło wszystko funkcjonować. I obrona i atak. Za tydzień kończymy rok spotkaniem z Chrobrym Głogów. Zaczniemy o tym rywalu myśleć od poniedziałku, a na razie cieszymy się z kolejnej wygranej - powiedział po spotkaniu trener Piotrkowianina.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - SPR Stal Mielec 34:26 (13:16)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho - Mróz 2, Urbański 1, Woynowski 3, Iskra 7, Szopa 3, Kaźmierczak, Swat 5, Surosz 5, Andreou, Pożarek 1, Mastalerz, Sobut 4, Tórz 3, Pacześny.
Rzuty karne: 2/2
Kary: 4 min (Kaźmierczak - 4 min.)

Stal: Lipka, Wiśniewski - Krępa 4, Janyst 1, Wypych, Skuciński 1, Miedziński, Pawłowski, Sarajlić 4, Grzegorek 1, Kowalczyk 6/3, Rutkowski 9, Ćwięka.
Rzuty karne: 3/4
Kary:
6 min (Sarajlić - 2 min., Grzegorek - 2 min., Ćwięka - 2 min.)

Sędziowały: Joanna Brehmer (Mikołów), Agnieszka Skowronek (Ruda Śląska). Widzów: 650