Ogromne osłabienie Norwegów. Christian O'Sullivan nie zagra na mistrzostwach świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Reprezentacja Norwegii
Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Reprezentacja Norwegii
zdjęcie autora artykułu

Jeden z kluczowych zawodników norweskiej kadry, Christian O'Sullivan, nie wystąpi na mistrzostwach świata. To efekt kontuzji kolana, która wykluczy rozgrywającego na co najmniej 3 miesiące.

Jak donosi niemiecki "Bild", podstawowy środkowy rozgrywający norweskiej kadry, Christian O'Sullivan, nie wystąpi na zbliżających się mistrzostwach świata. 27-letni zawodnik doznał urazu kolana i najbliższe miesiące spędzi w gabinetach lekarskich.

Problemy Norwega nie są niczym nowym. W ostatnich tygodniach grał w bandażach. Teraz jednak odpocznie od występów - jak wykazało badanie rezonansem magnetycznym, O'Sullivan ma uszkodzoną łąkotkę boczną w lewym kolanie. - Jego uraz jest więcej niż poważny - przyznał w wywiadzie dla "Bilda" trener SC Magdeburg, Bennet Wiegert.

- Christian jest już w Norwegii i czeka na operację w Trondheim, którą ma zaplanowaną na czwartek. W najlepszym scenariuszu nie będzie mógł grać przez trzy miesiące, w najgorszym aż osiem - dodał Wiegert.

Brak O'Sullivana to spory kłopot dla Christiana Berge. 27-latek był pierwszym wyborem opiekuna norweskiej kadry na środku rozegrania. Rozgrywający Magdeburga był również istotnym elementem bloku defensywnego skandynawskiej reprezentacji.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Miazga w hicie! Azoty nie zdobyły Orlen Areny

Źródło artykułu: