Kadra B zagra kolejne sparingi. Patryk Rombel wybrał skład

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: Patryk Rombel
Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: Patryk Rombel
zdjęcie autora artykułu

Wyjazd do Rumunii i sparingi z tamtejszą reprezentacją. To grudniowe plany kadry B szczypiornistów prowadzonej przez Patryka Rombla. Z konieczności w zespole doszło do zmian.

Kilku zawodników dotychczas powoływanych do kadry B tym razem znalazło się w pierwszej reprezentacji. Sparing z Niemcami odbędzie się poza oficjalnym terminem EHF, więc wielu kluczowych graczy nie może pojawić się na zgrupowaniu. Piotr Przybecki uzupełnił skład zawodnikami z zaplecza - Ignacym Bąkiem, Pawłem Salaczem, a po meczu do drużyny dołączą Adam Morawski i Szymon Sićko, ostatnio trenujący z kadrą B.

Zmianie uległa obsada bramki, tym razem Patryk Rombel postawił na Artura Chmielińskiego i Mateusza Zembrzyckiego. Po przerwie wrócili Mateusz Piechowski, Wojciech Prymlewicz i Karol Siwak. Skład w większości opiera się na zawodnikach urodzonych w drugiej połowie lat 90. Najstarszymi graczami są 26-letni Kacper Adamski i wspomniany Chmieliński.

Przed świętami Bożego Narodzenia reprezentacja B zagra na wyjeździe z Rumunami. Poprzednie sparingi z Czechami zakończyły się dwoma zwycięstwami. Kadrowicze będą trenować w Cetniewie od 12 do 20 grudnia.

Kadra B na mecze z Rumunami:

Bramkarze: Artur Chmieliński (Energa Wybrzeże Gdańsk), Mateusz Zembrzycki (Gwardia Opole)

Skrzydłowi: Marek Marciniak (Zagłębie Lubin), Karol Siwak (Gwardia Opole), Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy), Wojciech Prymlewicz (Energa Wybrzeże Gdańsk)

Rozgrywający: Jakub Moryń, Przemysław Mrozowicz (Zagłębie Lubin), Wiktor Kawka (Gwardia Opole), Bartosz Kowalczyk (Stal Mielec), Kacper AdamskiArkadiusz Ossowski (MMTS Kwidzyn), Bartosz Nastaj (Piotrkowianin)

Obrotowy: Dawid Dawydzik (Zagłębie Lubin), Łukasz Rogulski (Azoty Puławy), Mateusz Piechowski (Orlen Wisła Płock)

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Miazga w hicie! Azoty nie zdobyły Orlen Areny

Źródło artykułu:
Czy kadra B powinna dalej funkcjonować?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)