Najlepszy strzelec I ligi w Mielcu. Daniel Dutka związał się ze Stalą

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Oliwier Kobus / Na zdjęciu: Daniel Dutka
WP SportoweFakty / Oliwier Kobus / Na zdjęciu: Daniel Dutka
zdjęcie autora artykułu

Stal Mielec wzmacnia się przed rundą wiosenną. Zawodnikiem klubu Superligi został Daniel Dutka, rozgrywający SPR-u PWSZ Tarnów. To lider strzelców grupy C I ligi szczypiornistów.

Od kilku dni SPR Stal Mielec intensywnie rozglądała się za środkowym, bo Chorwat Rudolf Cuzić - z powodów prywatnych - rozstał się z klubem. Wybór padł na 26-letniego Daniela Dutkę, który przekonał nowego trenera Tomasza Sondeja podczas wspólnych treningów.

Rozgrywający, radzący sobie na lewej stronie i środku, od kilku lat wyróżniał się w pierwszej lidze. Na zapleczu Superligi rzucił blisko 800 bramek, w sezonie 2018/19 jest najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek z 93 golami w 11 meczach. SPR PWSZ Tarnów prowadzi w tabeli grupy C.

To prawdopodobnie nie koniec transferów Stali przed rundą wiosenną. Po zwolnieniu grającego trenera Krzysztofa Lipki zespół potrzebuje drugiego bramkarza. Nie będzie nim testowany Patryk Foluszny, w grę wchodzą inni golkiperzy z I ligi. Raczej upadł też temat pozyskania byłego reprezentanta Polski, Sebastiana Rumniaka.

Na półmetku rundy zasadniczej Stal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Superligi.

ZOBACZ WIDEO Kulisy wyboru na najlepszego polskiego sportowca. "Kurek objął prowadzenie dwie minuty przed końcem"

Źródło artykułu: