Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Niemcy chcą zorganizować ME 2024 kobiet. Poważna konkurencja dla polskiej kandydatury

ME 2024 piłkarek ręcznych w Polsce, Czechach i Słowacji? To nie takie pewne, bo chęć organizacji turnieju zgłosili też Niemcy, Holendrzy i Szwajcarzy.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Monika Kobylińska (w środku) Newspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: Monika Kobylińska (w środku)
Kilka miesięcy temu wiceprezes ds. marketingu i komunikacji ZPRP, prof. dr hab. Bogdan Sojkin mówił nam: - Podczas czerwcowego kongresu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w Glasgow rozmawialiśmy m.in. z prezesem czeskiej federacji. Padła propozycja organizacji ME 2024, a my mamy już doświadczenie w przygotowywaniu takich imprez.

Do niedawna była to jedyna poważna deklaracja i wydawało się, że Polacy, Czesi oraz Słowacy zorganizują turniej. Do wyścigu włączyli się jednak Niemcy, którzy złożyli propozycję Holendrom i Szwajcarom, rozważają wspólną kandydaturę.

- Poważnie zastanawiamy się nad złożeniem aplikacji i ubieganiem się o organizację mistrzostw. W lutym, podczas spotkania zarządu, podejmiemy ostateczną decyzję - zapowiedział prezes niemieckiej federacji Andreas Michelmann.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 100. Jacek Gmoch: Takiego ładnego 80-latka jak ja nigdzie nie znajdziecie [cały odcinek]

Niemcy zamierzają zorganizować drugą wielką imprezę w 2024 roku. Kilka miesięcy temu wygrali wyścig po ME 2024 mężczyzn.

EHF jeszcze nie poinformował, kiedy podejmie decyzję, tak jak wciąż niewiele wiadomo o ME 2026 mężczyzn. Działacze ZPRP rozmawiali z Białorusinami na temat wystawienia wspólnej kandydatury.

Polska ma doświadczenie w organizacji najważniejszych imprez, w 2016 roku była gospodarzem ME 2016, w sierpniu 2018 roku w Kielcach odbyły się mistrzostwa świata do lat 18 kobiet, a w 2023 roku razem ze Szwedami przygotują MŚ 2023.

Czy Polska, Czechy i Słowacja wygra wyścig po ME 2024 kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
handball-world.com
Komentarze (3)
 • Grieg Zgłoś komentarz
  Jeśli dostaniemy ME w 2024 r., większość obecnych reprezentantek będzie mogła jeszcze na nich wystąpić - być może nawet Gawlik i Achruk, o ile zdrowie i forma będzie im dopisywać tak
  Czytaj całość
  długo, jak w przypadku dwóch Iwon, z których jedna (Łącz) broniła prawie do 40-tki (a w lidze jeszcze dłużej), a druga (Niedźwiedź) pojechała na swój ostatni turniej mistrzowski mając 36 lat.
  • Ukassiu Zgłoś komentarz
   Dostaną równocześnie męska i żeńską imprezę? Dogadajmy się, ze jesli oni poprą nas to my poprzemy ich następną kandydaturę. Wszyscy będą zadowoleni. Mam nadzieję, że o turniej
   Czytaj całość
   męski też się staramy w 2026. I oby finaly u nas.
   • Fredrik Nil Zgłoś komentarz
    Hahahaha jaka konkurencja co wy mówicie jechałem przez całe Niemcy drogi na wioskach tak jak w Polsce chyba że ktoś nie był no to może myśleć o Niemcach że to cudo tylko że w Niemcy
    Czytaj całość
    a Ameryka od 45roku pompowała kasę w wroga wiecznego Polski a dziś śmią mówić o solidarności hahaha śmiech na sali
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×