IHF wybrała najlepszych graczy 2018 roku. Dominacja Skandynawów

Powraca plebiscyt na najlepszego gracza globu. Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej po rocznej przerwie ponownie przyzna nagrodę. W gronie nominowanych znalazło się pięciu zawodników.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Rasmus Lauge Schmidt WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Rasmus Lauge Schmidt
Przed rokiem IHF także ogłosił wyróżnionych, ale plebiscyt przeszedł bez echa i zdaniem organizatorów oddano zbyt mało głosów, by przyznać nagrodę. Po raz pierwszy od 1994 roku nie wybrano najlepszego szczypiornisty świata.

Władze piłki ręcznej, niezrażone niepowodzeniem, wskazały kandydatów do tytułu w 2018 roku. Wśród nominowanych znalazła się czwórka graczy z północy Europy i jeden Francuz.

O prestiżowe wyróżnienie powalczą Duńczycy Rasmus Lauge Schmidt (Flensburg) i Mikkel Hansen (PSG), Norweg Sander Sagosen (PSG), Szwed Jim Gottfridsson (Flensburg) i bramkarza Montpellier, Vincent Gerard, który niedawno udzielił obszernego wywiadu WP SportoweFakty. Kontrowersją jest brak Hiszpanów, mistrzów Europy 2018.

Z tego grona tylko Hansen, w 2011 i 2015 roku, zgarnął wyróżnienie. Sagosen został z kolei wybrany zawodnikiem roku na świecie w prestiżowym rankingu portalu Handball-Planet. W siódemce roku znalazł się Alex Dujshebaev z VIVE.

Wśród pań nominowano Rumunkę Cristinę Neagu, Rosjankę Annę Wiachirewą, Francuzki Estelle Nze-Minko i Amandine Leynaud oraz Norweżkę Stine Oftedal.

Głosować można na oficjalnej stronie IHF.

ZOBACZ WIDEO Obrona wielkim problemem reprezentacji. "Rybus jest kontuzjowany a Reca nie gra w klubie"
Który zawodnik był najlepszy w 2018 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×