Mocny transfer Metraco Zagłębia. Lewe skrzydło obsadzą Daria Zawistowska i Kinga Grzyb

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Daria Zawistowska
Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Daria Zawistowska
zdjęcie autora artykułu

Metraco Zagłębie zaczyna odsłaniać karty i ogłosiło we wtorek pozyskanie nowej lewoskrzydłowej. Daria Zawistowska podpisała kontrakt na dwa lata z możliwością przedłużenia na kolejne sezony.

- Niezmiernie mi miło, że będę reprezentować barwy tak ambitnego i mocnego zespołu jakim jest MKS Zagłębie Lubin. Mam nadzieję, że dzięki moim umiejętnościom i sercem do gry będę skutecznie wspierać drużynę w dążeniu do najwyższych celów - przyznała Daria Zawistowska, która o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizować z Kingą Grzyb i Agnieszką Jochymek.

Lewoskrzydłowa rozgrywki dokończy ze swoim obecnym klubem - SPR Pogonią Szczecin. Kontrakt wejdzie w życie po sezonie 2018/2019 i obowiązywać będzie przez co najmniej dwa lata.

- To będzie moja pierwsza zmiana barw klubowych, więc myślę, że przyjazna atmosfera w klubie i wsparcie miejscowych kibiców pomoże mi szybko się zaaklimatyzować - dodała reprezentantka Polski, która w seniorskiej kadrze zadebiutowała 7 października 2016 w towarzyskim pojedynku ze Słowacją.

Metraco Zagłębie Lubin ogłosiło też, które szczypiornistki przedłużyły wygasające umowy. Na Dolnym Śląsku zostaną Kinga Grzyb, Agata Wasiak, Klaudia Pielesz, Patricia Machado oraz Monika Maliczkiewicz.

- Bardzo cieszymy się z nowych kontraktów, bo to na pewno dobry prognostyk na następny sezon. To, że zawodniczki przedłużają z naszym klubem umowy świadczy także o tym, że w Metraco Zagłębiu czują się bardzo dobrze. Ponadto jestem zadowolona, że kadra na sezon 2019/2020 ustalana jest już tak wcześnie - powiedziała szkoleniowiec Miedziowych, Bożena Karkut.

Czytaj także:

---> Energa AZS Koszalin buduje skład na nowy sezon. Celem zatrzymanie kluczowych zawodniczek ---> Świetne wieści dla Pogoni Szczecin i reprezentacji Polski. Patrycja Noga zdolna do gry

ZOBACZ WIDEO Samotność Krzysztofa Piątka. "Jeśli sam sobie nie wywalczy sytuacji to nic nie zrobi"

Źródło artykułu: