PGNiG Superliga: lekcja od ekipy Rastislava Trtika. Górnicze Derby w Lubinie do jednej bramki

Ekipa NMC Górnika Zabrze zrehabilitowała się za ostatnią porażkę z Gwardią Opole i na koniec rundy zasadniczej w PGNiG Superlidze rozbiła na wyjeździe MKS Zagłębie Lubin (28:16). MVP meczu wybrano Martina Galię.

Małgorzata Boluk
Aleksandr Tatarincew (NMC Górnik Zabrze) w akcji Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Aleksandr Tatarincew (NMC Górnik Zabrze) w akcji
Siódemka z Dolnego Śląska w środowym starciu prowadziła tylko raz - wtedy, gdy rzucający z siódmego metra Krystian Bondzior otworzył wynik rywalizacji. Podczas gdy NMC Górnik Zabrze bez większych problemów dochodził do dogodnych pozycji rzutowych, MKS Zagłębie Lubin miało ogromne problemy ze sforsowaniem szczelnej defensywy gości.

Nie minął nawet kwadrans, a szkoleniowiec Bartłomiej Jaszka wezwał swoich podopiecznych na krótką rozmowę (1:6 w 10'), jednak w grze miejscowych niewiele się później zmieniło. Po przerwie wciąż dominowała ekipa Rastislava Trtika, która mogła polegać w środę na swoich czujnych bramkarzach. Drużyna ze stolicy polskiej miedzi do przerwy zdobyła zaledwie sześć bramek, a po zmianie stron wciąż nie mogła nawiązać walki.

MKS Zagłębie Lubin - NMC Górnik Zabrze 16:28 (6:14)

Zagłębie: Małecki (11/29 - 38 proc.), Skrzyniarz (1/10 - 10 proc.) - Borowczyk 3, Bondzior 1, Kużdeba 1, Pawlaczyk 2, Gębala 4, Szymyślik, Pietruszko 2, Moryń 1, Dudkowski 1, Dawydzik.