Szeroka kadra Gwardii Opole. Michał Scisłowicz dołączy do brązowych medalistów Superligi

Gwardia Opole będzie miała aż sześciu skrzydłowych. Obsadę lewej strony uzupełni absolwent SMS-u ZPRP Gdańsk i reprezentant Polski juniorów, Michał Scisłowicz.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
zawodnicy Gwardii Opole Materiały prasowe / Gwardia Opole / Na zdjęciu: zawodnicy Gwardii Opole
- Nie można przegapić takiego talentu - wyjaśnił nam dyrektor sportowy Gwardii OpoleTomasz Wróbel, zapytany o powód ściągnięcia trzeciego lewoskrzydłowego. - Poza tym chcemy mieć szeroką kadrę - dodaje. Brązowi medaliści Superligi będą także występować w Pucharze EHF.

Michał Scisłowicz to jeden z najbardziej obiecujących graczy z rocznika 2000. Jest etatowym reprezentantem Polski juniorów, a w niedawno zakończonym sezonie był ósmym strzelcem grupy A I ligi z 112 golami na koncie. Trenerzy grup młodzieżowych wielokrotnie podkreślali, że to zawodnik o ogromnych możliwościach.

W Opolu będzie rywalizował o plac z niewiele starszymi Michałem Milewskim i Karolem Siwakiem.

ZOBACZ WIDEO: Marcin Kaczkan: Zachowanie Urubki na K2 oceniam negatywnie. To nie powinno mieć miejsca

ZOBACZ: Strząbała blisko pracy w Superlidze Kobiet

Tłok zapanuje także na prawym skrzydle. Kilka tygodni temu kontrakt przedłużył Patryk Mauer, w Gwardii pozostanie też Michał Lemaniak, a po okresie nauki w SMS-ie Gdańsk do Opola wróci Filip Stefani i znajdzie miejsce w szerokiej kadrze.

W zespole nie dojdzie już raczej do wielkich zmian, choć rozważano jeszcze ściągnięcie rozgrywającego, który zapełniłby lukę po Antonim Łangowskim (zagra w Azotach). Większa odpowiedzialność spadnie na młodzież, Jędrzeja Zieniewicza, Dariusza Skraburskiego czy Mateusza Morawskiego.

Do Gwardii przejdzie prawdopodobnie obrotowy Karol Małecki. 

Czy Michał Scisłowicz to jeden z najbardziej utalentowanych skrzydłowych w kraju?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×