Gwardia Opole szuka II trenera. Jest poważny kandydat

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Adrian Fiodor
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Adrian Fiodor
zdjęcie autora artykułu

W gronie kandydatów wymieniano Marcina Wicharego, byłego bramkarza Orlenu Wisły Płock, ale funkcję II trenera Gwardii Opole najprawdopodobniej obejmie inny golkiper, Adrian Fiodor.

Po kilku latach KS Azoty Puławy rozbiły duet trenerski Rafał Kuptel - Michał Skórski. Drugi z nich zaczął pracę na własny rachunek, objął drużynę z Lubelszczyzny i ma ją poprowadzić do medali Superligi. A KPR Gwardia Opole zaczęła intensywne poszukiwania nowego asystenta dla Kuptela.

- Rozważaliśmy Marcina Wicharego, który odszedł z Wisły Płock, ale prawdopodobnie skorzysta z innej oferty. Najbliżej tej funkcji jest dobrze znany w Opolu Adrian Fiodor - wyjaśnia dyrektor sportowy Tomasz Wróbel.

Znany golkiper w Kaliszu

Fiodor przez kilka lat bronił na poziomie Superligi i I ligi, spędził m.in. jeden sezon w pierwszoligowej Gwardii. W latach 2014-2017 strzegł bramki Mebli Wójcik Elbląg, ale ostatnio bardziej zaangażował się w działalność przy piłce ręcznej plażowej. Pełni m.in. funkcję asystenta selekcjonera rocznika 2002.

Negocjacje z 29-latkiem, startującym do kariery trenerskiej, są na poważnym etapie i prawdopodobnie niedługo zostaną sfinalizowane.

Górnik w europejskich pucharach!

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki opowiedział o wypadku. "Gra przestała być przyjemnością"

Źródło artykułu: