I liga, gr. A: Gwardia i Warmia z dwoma zwycięstwami

Gwardia Koszalin i Warmia Energa Olsztyn wygrały swoje drugie spotkania w grupie A I ligi mężczyzn. Po drugiej kolejce niepokonane są też ekipy z Sierpca i z Kościerzyny, dla których była to ligowa inauguracja.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
Kolejka rozpoczęła się od meczu w Gdańsku. Kompletnie nowy SMS, który rozgrywa swoje ostatnie sezony w lidze przegrał z Warmią Energą Olsztyn. W I połowie gospodarze wygrali 13:12, jednak w drugiej części drugiej połowy zaczęli dominować goście, którzy od stanu 19:19 rzucili cztery bramki z rzędu, co zadecydowało o ostatecznym zwycięstwie.

Do Sierpca na mecz z Mazurem przyjechał zwycięzca z I kolejki, Jurand Ciechanów. Sierpczanie już w I połowie zbudowali dużą przewagę, która w 49. minucie wynosiła już 14 bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:20.

Zobacz frekwencję w polskich halach!

Większych problemów ze zwycięstwem nie miała Nielba. Zespół z Wągrowca, który na inaugurację przegrał w Olsztynie, już po kwadransie gry prowadził 9:2, by ostatecznie pokonać beniaminka - USAR Kwidzyn aż 36:24. W ofensywie błysnął Paweł Gregor, który rzucił aż 10 bramek dla swojej drużyny.

W Kościerzynie doszło do derbów Kaszub. Dużo bardziej ograny na tym poziomie zespół z Kościerzyny pokonał Tytanów Wejherowo. Skończyło się na 26:19, choć po drodze wiele się działo. Tytani ze stanu 16:7 wyciągnęli na 18:15. W końcówce meczu lepiej jednak spisywali się gracze z Kościerzyny.

Orlen Wisła z wygraną w Lidze Mistrzów. Zobacz więcej!
W jedynym niedzielnym spotkaniu, KS Meble Wójcik Elbląg stoczyły bardzo ciekawy bój z Gwardią. Ostatecznie lepsi okazali się koszalinianie, którzy wygrali 25:23. Bohaterem ostatnich akcji był Jakub Radosz, który przy stanie 22:22 rzucił dwie bramki z rzędu.

II kolejka I ligi mężczyzn grupy A:
SMS ZPRP Gdańsk - OKPR Warmia Energa Olsztyn 23:26 (13:12)

Najwięcej bramek: dla SMS-u ZPRP - Dawid Reichel 6, Michał Olejniczak, Filip Witkowski - po 4; dla Warmii Energi - Wojciech Golks 7, Mateusz Kosmala 5, Marcin Malewski 4.

MKS Mazur Sierpc - CKS Jurand Ciechanów 28:20 (15:9)

Najwięcej bramek: dla Mazura - Filip Koper, Sylwester Lisicki - po 5, Hubert Rutkowski, Adrian Prątnicki - po 4; dla Juranda - Patryk Dębiec 4, Dawid Potępa, Dominik Stansizewski, Piotr Ruszkowski - po 3.

MKS Nielba Wągrowiec - USAR Kwidzyn 36:24 (16:8)

Najwięcej bramek: dla Nielby - Paweł Gregor 10, Łukasz Hoffmann 5, Igor Drzazgowski 4; dla USAR-a: Jan Dembowski 5, Dominik Sonnenfeld, Łukasz Cieślak, Bartosz Preuss - po 3.

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - Tytani Wejherowo 26:19 (16:7)

Najwięcej bramek: dla Sokoła - Karol Bednarek 5, Adam Konkel 4, Krzysztof Jasowicz, Jakub Reichel, Aleksander Bronk - po 3; dla Tytanów - Sławomir Jurkiewicz 6, Przemysław Warmbier 5, Cezary Grabowski, Tomasz Bartoś - po 3.

Meble Wójcik Elbląg - KPR Gwardia Koszalin 23:25 (13:12) Najwięcej bramek: dla Mebli Wójcik: Rafał Stępień 6, Bartosz Krawiec, Wojciech Kowszuk - po 4; dla Gwardii - Jakub Radosz, Michał Orzechowski - po 5, Dawid Szcześniak 4.