I liga, gr. C: metamorfoza po przerwie. Zwycięstwo Padwy Zamość w hicie kolejki

W 9. kolejce grupy C I ligi piłkarzy ręcznych MKS Padwa Zamość zwyciężyła 32:27 z KPR-em Legionowo. Liderem rozgrywek pozostał AZS AWF, zespół z Białej Podlaskiej zgarnął komplet punktów w Warszawie (31:27).

Bartosz Grzelak
Krzysztof Teterycz rzuca na bramkę AZS-u AWF-u Biała Podlaska Materiały prasowe / Padwa Zamość / Na zdjęciu: Krzysztof Teterycz rzuca na bramkę AZS-u AWF-u Biała Podlaska
Wicelider z Zamościa zatriumfował z KPR-em Legionowo, chociaż już na początku spotkania kontuzji doznał Paweł Puszkarski. W pierwszej odsłonie lepsi byli goście, w 9. minucie wyszli na prowadzenie 5:2 po celnym rzucie Mateusza Chabiora - rozgrywający nie raz sprawiał kłopoty obronie rywali i KPR prowadził 17:14 do przerwy.

Zawodnicy Padwy Zamość nie poddali się, wciąż utrzymywali kontakt z drużyną Krzysztofa Lipki, po przerwie rzucili się do odrabiania strat i dopięli swego - w 47. minucie wyszli na prowadzenie 26:21, a kilka ważnych trafień zaliczył Tomasz Sałach. W końcówce gospodarze przypilnowali rezultatu i wygrali 32:27, wykazując się walecznością w starciu z czwartą siłą I ligi.

Nie mniej wyrównany mecz rozegrano w Warszawie, miejscowi Akademicy dzielnie stawiali opór tym z Białej Podlaskiej przez większość czasu gry. W 49. minucie wyszli na prowadzenie 26:24 po trafieniu Dawida Szpejny, ale przez kolejne dziesięć minut nie byli w stanie rzucić bramki i przegrali 27:31.

Konecczanie trafili na beniaminka w świetnej formie i przegrali wyraźnie 24:32. W zespole AZS-u UJK Kielce funkcjonowała defensywa, zaś w ataku imponowali Kamil Stępnik i Piotr Gasin. W 43. minucie kielczanie prowadzili aż 23:12 i mogli sobie pozwolić na rozluźnienie w końcówce.

Sprawdź wyniki I ligi: Nielba wróciła na fotel lidera, SPR GKS Żukowo na podium

Po zwycięskiej ścieżce wciąż kroczy drużyna MTS-u Chrzanów, która rozbiła rezerwy Azotów Puławy 30:18. SRS Czuwaj Przemyśl nie miał łatwej przeprawy z Orlen Wisłą II Płock, ale wygrał 35:33. Szczypiorniści KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przełamali się i zapunktowali w spotkaniu z NLO SMS-em ZPRP Kielce (30:26).

I liga: Grunwald Poznań wygrał mecz na szczycie grupy B, Stal Gorzów trzyma się mocno