PGNiG Superliga Kobiet. Fantastyczny mecz Magdy Balsam. Eurobud JKS lepszy od Ruchu

KPR Ruch Chorzów przegrał we własnej hali z Eurobudem JKS Jarosław 30:35. Doskonałe spotkanie rozegrała Magda Balsam. Zawodniczka zespołu z Podkarpacia rzuciła aż 16 bramek pokazując, przy tym doskonałą skuteczność.

Michał Gałęzewski
Na zdjeciu Magda Balsam WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjeciu Magda Balsam
Za Eurobudem JKS Jarosław trudny czas. Beniaminek PGNiG Superligi Kobiet po porażce po rzutach karnych z MKS-em Perłą Lublin przegrał z rzędu jeszcze trzy mecze ligowe i jeden pucharowy. Luty drużyna Vita Telekiego rozpoczęła od wygranej z Młynami Stoisław Koszalin. Aby być w górnej czwórce, Eurobud JKS potrzebował zwycięstwa w Chorzowie.

W pierwszych minutach jednak dobrze spisywały się gospodynie, które po bramce Magdaleny Drażyk prowadziły 2:0. Spotkanie do stanu 4:3 było wyrównane. Od tego czasu jednak cztery razy z rzędu do chorzowskiej siatki trafiły jarosławianki. Po bramce Natalii Turkalo czas wziął trener Michał Boczek.

Chorzowianki potrafiły wyrównać wynik spotkania już w 18. minucie, po kontrze wykończonej przez Katarzynę Masłowską. Przez długi czas Eurobud JKS nie pozwalał gospodyniom na wyjście na prowadzenie, w końcu jednak na trzy minuty przed przerwą, na 14:13 trafiła Klaudia Grabińska. Do przerwy było 16:15. Co prawda zespół gości mógł wyrównać, jednak skuteczną interwencją popisała się Kaja Gryczewska.

Spotkanie było wyrównane i gdy tylko jeden zespół wychodził na 1-2 bramkowe prowadzenie, po chwili podobnym osiągnięciem mogli pochwalić się rywale. Jeszcze na 11 minut przed końcową syreną, po rzucie Agnieszki Piotrkowskiej, ekipa z Górnego Śląska prowadziła 29:27.

Nikt w chorzowskiej hali w najczarniejszych snach nie przewidywał tego, co zdarzy się w ostatnich minutach. W ekipie gości była jednak niesamowita tego dnia Magda Balsam, która rzuciła 16 bramek na 19 prób! Balsam napędzała kolejne ataki Eurobudu JKS i w bardzo szybkim tempie rosła przewaga gości. Chorzowianki jeszcze próbowały odmienić losy spotkania, jednak czas wzięty przez trenera nie poskutkował. Ostatnie dwie bramki rzuciła ponownie Balsam i mecz zakończył się wynikiem 30:35.

KPR Ruch Chorzów - Eurobud JKS Jarosław 30:35 (16:15)

KPR Ruch: Gryczewska, Chojnacka, Kuszka - Piotrkowska 8, Drażyk 8, Masłowska 5, Jasinowska 4, Grabińska 1, Jaroszewska 1, Stokowiec 1, Polańska 1, Lipok 1 oraz Sójka, Nimsz, Cygan, Doktorczyk.
Karne: 4/5.
Kary: 12 min. (Polańska 4 min., Jaroszewska, Jasinowska, Lipok, Stokowiec - po 2 min.).

Eurobud JKS: Musakova, Szczurek - Balsam 16, Pietras 5, Kozimur 4, Bancilon 3, Żukowska 3, Turkalo 3, Strózik 1 oraz Szymborska, Luberecka, Doniec, Bieńkowska.