I liga mężczyzn, grupa A. Ważna wygrana Warmii, 15 bramek Warmbiera prawie powstrzymało Nielbę

Warmia Energa Olsztyn pokonała Mazura Sierpc w niedzielnym meczu grupy A I ligi mężczyzn. W sobotę zwyciężali goście z Kościerzyny i z Wągrowca. Dwa spotkania zostały przełożone ze względu na Mistrzostwa Polski Juniorów.

Michał Gałęzewski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
Do przerwy w Elblągu Meble Wójcik prowadziły z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna 13:10. Tuż po zmianie stron zespół prowadzony przez Andrzeja Gryczkę bardzo szybko wyrównał, a następnie wyszedł na prowadzenie. Do ostatnich minut goście już tylko kontrolowali wynik spotkania.

Nadspodziewanych emocji dostarczyło spotkanie w Wejherowie. Tytani potwierdzili, że ostatnie zwycięstwa nie były dziełem przypadku i walczyli jak równy z równym z Nielbą Wągrowiec. Do przerwy nawet prowadzili, przewaga zespołu z Wągrowca została dokumentowana dopiero w ciągu ostatnich 10 minut. Aż 15 bramek dla gospodarzy rzucił Przemysław Warmbier.

W niedzielę do Olsztyna przyjechał Mazur Sierpc. Gospodarze od początku grali doskonale w obronie, po 23 minutach było aż 10:3. Do końca Warmia Energa kontrolowała wynik spotkania, by ostatecznie wygrać 25:18.