PGNiG Superliga Kobiet. Zawodniczki EKS Startu Elbląg pomagają walczyć z koronawirusem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / EKS Start Elbląg / Na zdjęciu: zawodniczki EKS Startu Elbląg
Facebook / EKS Start Elbląg / Na zdjęciu: zawodniczki EKS Startu Elbląg
zdjęcie autora artykułu

Zawodniczki EKS Startu Elbląg podjęły wyzwanie rzucone przez miejscowych piłkarzy nożnych i zaangażowały się w pomoc w walce z koronawirusem. Drużyna zebrała pieniądze i zakupiła za nie niezbędne rzeczy dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Szczypiornistki EKS Startu Elbląg za zebrane pieniądze zakupiły ochraniacze na obuwie, żele odkażające, koncentraty bakteriobójcze i spryskiwacze, a następnie zabrały je do miejscowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. W akcję zaangażowały się zawodniczki, sztab trenerski, a także zarząd klubu.

- Zebraliśmy pieniądze i postanowiliśmy pomóc szpitalowi. Zakupiliśmy ochraniacze na obuwie, żele odkażające, koncentraty bakteriobójcze i spryskiwacze. Potrzeb jest dużo więcej, bo wiem że brakuje termometrów, czy rękawiczek, ale mamy nadzieję, że to co nam się udało zorganizować również się przyda. Cieszymy się, że mogłyśmy pomóc osobom pracującym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym - powiedziała Joanna Waga, cytowana przez "PortEl".

- Obecnie największym problemem szpitala jest brak podstawowych środków ochrony osobistej dla pacjentów i personelu. Jesteśmy bardzo wzruszeni ogromną ilością osób, które odpowiedziały na nasz apel umieszczony na stronie internetowej szpitala. Wymieniliśmy tak najpotrzebniejsze rzeczy, które są zużywane w bardzo dużych ilościach i które są nam potrzebne i ciągle nie mamy takiego zapasu, żeby spokojnie patrzeć chociażby w najbliższą przyszłość - przyznała rzeczniczka prasowa szpitala.

- Można powiedzieć, że stał się cud, bo odezwały się tysiące osób prywatnych, dziesiątki firm, kluby sportowe, które chcą nam pomóc. Akcja szycia maseczek to coś wspaniałego. Już do nas dotarło około dwóch tysięcy maseczek, a wiemy że będą następne. Elbląskie firmy przestawiają swoją produkcję i np. drukują przyłbice ochronne na drukarkach laserowych. Firmy gastronomiczne z własnej inicjatywy wspomagają nas posiłkami - dodała Anna Kowalska w rozmowie z elbląską gazetą internetową.

Zawodniczki przyjęły wyzwanie i teraz same zachęcają kolejne kluby piłki ręcznej w Polsce, aby włączyły się w akcję i pomogły lokalnym szpitalom w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem (COVID-19). Elblążanki nominowały MKS Perła Lublin, KPR Gminy Kobierzyce oraz Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

---> Korona Handball Kielce powalczy o PGNiG Superligę Kobiet ---> Zapadły kolejne decyzje. Ważne zawodniczki przedłużają umowy z Metraco Zagłębiem Lubin

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Źródło artykułu: