KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus. Bundesliga o krok od przedwczesnego zakończenia

21 kwietnia zapadnie decyzja o kontynuacji lub ostatecznym przerwaniu rozgrywek Bundesligi. Według nieoficjalnych wieści, większość zespołów zagłosuje za zakończeniem sezonu.
Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Domagoj Duvjak WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Domagoj Duvjak

21 kwietnia odbędzie się wideokonferencja, po której zapadnie ostateczna decyzja. Szanse na kontynuacje rywalizacji są ponoć znikome. Pod uwagę zostaną wzięte głosy z 36 zespołów pierwszej i drugiej ligi. Jak donosi "Bild", jeśli 27 z nich będzie za zakończeniem sezonu, to sezon nie będzie kontynuowany. 

Szefowie klubów Bundesligi zdają sobie sprawę, że nie ma raczej innego wyjścia niż koniec zmagań. Nawet sam dyrektor zarządzający Bundesligi Frank Bohmann przyznał, że trudno wyobrazić sobie kontynuację rozgrywek w dotychczas ustalonych ramach czasowych. Rywalizacja miała zostać wznowiona 16 maja i trwać do końca czerwca. 

Jak Niemcy chcą ustalić klasyfikację? Pojawia się dużo koncepcji, m.in. dyrektor sportowy Fuechse Bob Hanning zaproponował tygodniowy turniej pod koniec czerwca. Akurat ten pomysł nie ma wielkich szans na powodzenie. Bardziej prawdopodobne, że na podstawie dotychczasowych wyników, ze względu na różną liczbę rozegranych spotkań, tabela zostanie ustalona z uwzględnieniem specjalnie wyliczonego ilorazu. Wiązałoby się to tylko z jedną zmianą - szóste aktualnie Rhein-Neckar Loewen zamieniłoby się miejscami z piątym Fuechse. 

Coraz bardziej prawdopodobne, że po pięciu latach tytuł w Bundeslidze odzyska THW Kiel. Spadków nie będzie, Bundesliga zostanie powiększona do 20 zespołów o HSC Coburg i TUSEM Essen Denisa Szczęsnego.

ZOBACZ: ZPRP szuka sposobów na kryzys
ZOBACZ: VIVE dostanie po kieszeni?

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Biegacze z Afryki zdominują igrzyska? "Nadal mogą normalnie trenować na wysokościach"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy Bundesliga powinna zostać zakończona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (11)
 • Miasto mistrzów - Kielce Zgłoś komentarz
  Zasłużyli na mistrzostwo zdecydowanie. Fajnie, że taką decyzję podjęli. We Francji i w Polsce także doszli do takiego wniosku zaliczając sezon, również na Słowenii mistrzem został
  Czytaj całość
  klub Celje, Islandia oraz Dania tak samo jak wyżej mistrz został przyznany. Na Węgrzech podjęli słuszną decyzję o anulowaniu sezonu, ponieważ między Veszprem, a Pickiem było tylko jedno spotkanie, nie doszło do rewanżu zatem decyzja mogła być jedna.
  • WISŁA1947 Zgłoś komentarz
   Ta przerwa jest dobrym momentem na audyt klubów, nie może być tak że w zawodowej lidze trafiają się wydmuszki jadące na kredytach i niepotwierdzonych czekach. Nie wskazuję palcem ale
   Czytaj całość
   chyba wszyscy wiemy kto aktualnie ma agonalne skurcze. Nawijanie makaronu na uszy może się udać przez kilka lat ale dla dobra polskiej piłki ręcznej istotne jest aby kluby miały solidne podstawy finansowe. U nas nawet mistrz polski łazi co prawda w kupionych na kartę kredytową nowych butach ale za to w dziurawych skarpetkach.
   • Tomson Zgłoś komentarz
    Chłopku z Chrzanowa, dobrze że nikt tobie ilorazu inteligencji nie policzył bo by cię cofnęli z gimnazjum do podstawówki :-)
    • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
     Gdyby w naszej lidze zastosować ten specjalnie wyliczany iloraz, to mistrzem Polski zostałaby Orlen Wisła. Co prawda współczynnik miałaby taki sam jak Wejwe, no ale im się należy :)
     • Jakub12200 Zgłoś komentarz
      Super że kolejny polak w bundeslidze
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×