PGNiG Superliga Kobiet. Nowe trofeum za mistrzostwo Polski

Ma ponad pół metra wysokości, a jego ramiona są rozpiętości 41 cm - tak prezentuje się pierwszy w historii Puchar PGNiG Superligi Kobiet za mistrzostwo Polski

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Nowe trofeum za mistrzostwo Polski Materiały prasowe / Nowe trofeum za mistrzostwo Polski
9 września - tuż przed inaugurującym nowy sezon meczem - trofeum mistrzyń Polski zawitało do Lublina, gdzie po raz pierwszy w historii rozgrywek ligi kobiecej można było je zobaczyć. Swoim kształtem nawiązuje do trofeum PGNiG Superligi.

Puchar za mistrzostwo Polski w piłce ręcznej kobiet jest unikalnym, dedykowanym trofeum PGNiG Superligi Kobiet. Jego wysokość wynosi 60 cm, a średnica 24 cm. Pięć ramion daje rozpiętość na 41 cm. Puchar jest wręczany mistrzyniom Polski w piłce ręcznej kobiet. Cechuje go delikatny kształt i smukłe ramiona, które zwracają uwagę na kobiecy wymiar piłki ręcznej. Prace nad trofeum trwały blisko pięć miesięcy - od fazy projektu, poprzez wykonanie modelu aż po finalny efekt.

- Końcówka poprzedniego sezonu była inna niż wszystkie, nie mieliśmy okazji do tego, aby zaprezentować oficjalne, nowe trofeum PGNiG Superligi Kobiet. Zdecydowaliśmy się na symboliczne odsłonięcie pucharu przy pierwszym meczu nowego sezonu, podczas pierwszego meczu ubiegłorocznych Mistrzyń Polski. Puchar jest nowoczesny i wyjątkowy, tak jak rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet - mówi Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

ZOBACZ WIDEO: Reprezentanci Polski grają lepiej w klubach, niż w kadrze narodowej. O co tutaj chodzi? "To jest jedyne wytłumaczenie"

Odsłonięcia trofeum dokonała zasłużona dla kobiecej piłki ręcznej zawodniczka Sabina Włodek - wielokrotna reprezentantka Polski, która rozegrała w kadrze narodowej 102 spotkania zdobywając 320 bramek, trenerka kadry B piłkarek ręcznych.

Sezon 2019/2020 to ogromne zmiany w kobiecym szczypiorniaku. Pierwszy sezon profesjonalizacji ligi piłkarek ręcznych, których zarządzanie przejęła Superliga Sp. z o.o., upłynął m.in. pod znakiem profesjonalizacji klubów, nowego formatu rozgrywek, wprowadzania nowoczesnej identyfikacji wizualnej, kanałów komunikacji czy podpisaniem kontraktów z nowymi sponsorami i partnerami ligi. TOP mecz każdej serii można oglądać na antenie TVP Sport, www.tvpsport.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport, a pozostałe w Telewizji Internetowej Zobacz TV.

ZOBACZ:
Siódemka 1. kolejki PGNiG Superligi Kobiet
Wiemy, kto pokaże Ligę Mistrzów!

Czy Perła Lublin obroni mistrzostwo Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×