Liga Mistrzów. Goście lepsi w grupie B. Wyjazdowe wygrane Aalborga Handbold i Telekomu Veszprem

W środowych meczach grupy B Ligi Mistrzów lepsi goście. Aalborg wygrał z Celje 31:29, a z kolei Telekom Veszprem odprawił HBC Nantes (28:24).

Bartek Choinkowski
gracze Telekom Veszprem WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: gracze Telekom Veszprem
Mecz w Celje od pierwszej minuty toczony był w szybkim tempie. Zawodnicy obydwu drużyn wyglądali na mocno zgłodniałych sportowych emocji. I nie ma im się co dziwić, w końcu koronawirusowe szaleństwo odbiło się praktycznie na wszystkich rozgrywkach. Za potwierdzenie niech posłuży wynik - w 10 minut padło aż 14 bramek, przy czym nie można powiedzieć, że którakolwiek ze stron odpuszczała rywalowi w obronie.

Chociaż z początku to Aalborg prowadził grę, Celje nie odpuszczało i do szatni schodziło z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron to jednak Duńczycy zaczęli zdobywać przewagę. Nie była ona duża, raz jedna, raz dwie bramki, jednak zmieniała ona obraz gry - teraz to gospodarze musieli gonić wynik. Ostatecznie to goście wywieźli komplet punktów z hali Zlatorog.

Po kolacji czas na deser. W Nantes, przy zaskakująco pełnej hali, miejscowe HBC podejmowało Telekom Veszprem. Już od pierwszego gwizdka było wiadomo, że gospodarze - niesieni dopingiem swoich kibiców - nie odpuszczą faworyzowanemu rywalowi. Węgrzy dopiero przed przerwą złapali trochę oddechu.

Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Raz na prowadzeniu było HBC, by chwilę później na dwie bramki przewagi wyskoczył zespół prowadzony przez Davida Davisa. Dopiero w końcówce meczu uwydatniła się wyższość Madziarów.

W całym meczu było jednak na co popatrzeć. Repertuar rzutów Kiryła Łazarowa, parady Rodrigo Corralesa i Emila Nielsena między słupkami. Dla złaknionych piłki ręcznej kibiców było to naprawdę dobre widowisko. Oczywiście nie obyło się bez błędów po obydwu stronach, jednak po takiej przerwie jesteśmy to chyba w stanie wybaczyć.

Z końcowego zwycięstwa, podobnie jak w przypadku meczu w Celje, mogli się cieszyć przyjezdni. Jednak postawa zarówno słoweńskiej ekipy, jak i HBC Nantes, daje nadzieję, że w grupie B czeka nas jeszcze kilka niespodzianek.