Liga Mistrzów. Były gracz PGNiG Superligi bohaterem Mieszkowa Brześć w meczu z Vardarem

Mieszkow Brześć wygrał z Vardarem Skopje 24:22 w pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Kibice obejrzeli ciekawe i stojące na niezłym poziomie widowisko. Bohaterem miejscowych został były gracz Azotów Puławy, Marko Panić.

Daniel Kordulski
zawodnicy Vardaru Skopje WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: zawodnicy Vardaru Skopje
Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. W pierwszych minutach wynik dla gospodarzy trzymał Mikita Waliupow. Białoruski prawoskrzydłowy trafiał z każdej pozycji, zarówno w ataku pozycyjnym jak i z kontry. W 23 minucie po jego kolejnym trafieniu Mieszkow wyszedł na najwyższe prowadzenie w tej części gry. 10:7. Podobną różnicę osiągnęli jeszcze 120 sekund przed przerwą po pierwszym golu Pawła Paczkowskiego. Polak wnosił zresztą sporo pozytywnego zamieszania w grę ofensywną zespołu. W bramce gospodarzy nieźle spisywał się Ivan Pesić.

W wyjściowej siódemce Vardaru na drugą połowę pojawił się Patryk Walczak , ale już po kilku akcjach został zmieniony. Tymczasem jego koledzy odrabiali straty i w 40 minucie Ivan Cupić z karnego doprowadził do kolejnego już w tym meczu remisu (15:15). Gracze ze stolicy Macedonii mieli jednak poważne problemy w ataku pozycyjnym, gdzie Mieszkow skutecznie rozbijał ich akcje. Ratował ich za to bramkarz Borko Ristowski i wyprowadzane przez niego kontry.

Sygnał do ataku dał Białorusinom były gracz Azotów Puławy Marko Panić, który zmienił na rozegraniu Paczkowskiego. Bośniak dwa razy celnie przymierzy po indywidualnych akcjach. Dało to kolejny remis i zakończyło wyraźną zadyszkę Mieszkowa. O tym kto w tym meczu zwycięży nie mogło więc być jeszcze mowy.

Na 10. minut przed końcem do gry znowu tylko na kilka akcji powrócił Walczak. Szybko jednak zmienił go bardziej efektywny na kole Stojancze Stoiłow. On i jego koledzy minimalnie prowadzili. Sygnał do ataku dał ponownie Panić, który w ostatniej akcji po szybkim ataku przypieczętował wygraną gospodarzy.

Piłka ręczna w Eurosporcie do 2026 roku!