Liga Mistrzów. Wielki mecz Alexa Dujshebaeva. Ważne zwycięstwo Łomży Vive Kielce w Skopje

Szczypiorniści Łomży Vive Kielce zagrali doskonałe w Skopje i wrócą do Polski z dwoma punktami. Żółto-biało-niebiescy zwyciężyli z Vardarem 33:29. Autorem dziesięciu trafień był Alex Dujshebaev.
Aneta Szypnicka
Na zdjęciu w środku: Alex Dujshebaev PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI / Na zdjęciu w środku: Alex Dujshebaev

Spotkanie dla mistrzów Polski zaczęło się katastrofalnie. Chociaż żółto-biało-niebiescy zdobyli pierwszą bramkę pojedynku, pięć kolejnych trafień padło łupem szczypiornistów Vardaru. Komunikacja kielczan w ataku nie istniała, gracze Łomży Vive nie potrafili poradzić sobie z obroną 5-1, z wysuniętym Timurem Dibirowem. Początek nie mógł nastrajać pozytywnie.

Przełamanie przyszło w 8. minucie, gdy serię skopijczyków przerwał wreszcie Artsiom Karalek. Goście zdecydowanie uspokoili swoją grę, poprawili ustawienie w defensywie, skuteczne interwencje zaczął notować kapitan zespołu, Andreas Wolff i kielczanie konsekwentnie odrabiali straty.

W 13. minucie słaby początek mistrzów Polski był już tylko mglistym wspomnieniem, a na tablicy wyników wreszcie widniał remis. Gra zrobiła się zdecydowanie bardziej wyrównana, spotkanie zaczęło toczyć się systemem bramka za bramkę. Do czasu. Sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Alex Dujshebaev. Hiszpan w fantastyczny sposób trzy razy z rzędu oszukał defensywę rywali i wreszcie to kielczanie dyktowali tempo i warunki gry.

Ogromny w tym udział miał Wolff, którego widowiskowe parady zapewniały żółto-biało-niebieskim możliwość wyprowadzania kontrataków. Tym razem to skopijczycy byli zagubieni, mistrzowie Polski rozkręcali się z minuty na minutę, a oni nie byli w stanie za nimi nadążyć. Kielczanie odskoczyli na cztery trafienia, a gdyby nie kilka zmarnowanych czystych sytuacji, przewaga ta mogłaby być zdecydowanie większa.

W drugiej połowie w zespole gospodarzy doszło do przetasowania. Na boisku pojawili się Patryk Walczak i Gocze Georgiewski. Wspólnie z Lovro Joticiem skutecznie nakręcili ofensywę Vardaru i tym razem to oni całkowicie zniwelowali swoje straty. Na nieco ponad kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego Georgiewski wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie 22:21.

To jednak nie złamało gości. Znowu ciężar wziął na siebie Dujshebaev. Skopijczycy nie byli w stanie powstrzymać rozgrywającego, który zaliczył niemal perfekcyjne spotkanie, zdobył aż dziesięć trafień i był bohaterem swojej drużyny. Końcówka starcia należała do przyjezdnych. Mistrzowie Polski zwyciężyli 33:29.