I liga mężczyzn grupa D. Lider z Sosnowca znów wygrał, ważne zwycięstwo drużyny z Chrzanowa

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec wygrało prestiżowy mecz z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie. Z wyżej notowanym rywalem zwyciężył Unimetal Recykling MTS, który dzięki temu zbliżył się w tabeli do KSZO.
Michał Gałęzewski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka

Liderem tabeli grupy D I ligi mężczyzn pozostaje Zagłębie. Drużyna z Sosnowca wygrała z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie, siedziby obu klubów dzieli zaledwie około 20 kilometrów. Goście długo prowadzili, a jeszcze na 2 minuty przed końcem było 24:23. W kluczowym momencie jednak ekipa z Zagłębia Dąbrowskiego potrafiła uznać wyższość nad drużyną ze Śląska.

Bardzo ciekawie było też w Chrzanowie. Unimetal Recykling MTS jeszcze w ostatniej minucie remisował z KSZO, bramkę na wagę trzech punktów zdobył Filip Wadowski. Karne do rozstrzygnięcia zwycięzcy były natomiast potrzebne w Zawierciu, gdzie miejscowy Viret CMC zdobył dwa punkty po starciu z AZS-em UJK Kielce.

Nie było niespodzianki w Końskich, gdzie KSSPR wygrał 30:27 z SMS-em ZPRP Kielce. Licealiści prowadzili dzięki dobremu zrywowi w II połowie, górą wyszło jednak doświadczenie gospodarzy. Wyżej notowany zespół zwyciężył też w Zamościu, gdzie Padwa zwyciężyła z Wisłą Sandomierz 29:24.