Siódemka kolejki według Sportowych Faktów

W miniony weekend drugą kolejkę spotkań rozegrały drużyny rywalizujące o miejsca 9-12, dlatego dopiero dziś prezentujemy Państwu najnowsze zestawienie "Siódemki kolejki". Oprócz dwóch spotkań pojedynków o utrzymanie w zestawieniu znalazły się także najwartościowsze zawodniczki drugich ćwierćfinałowych konfrontacji, które odbyły się w zeszłą środę.

W tym artykule dowiesz się o:

Najważniejsze pojedynki ekstraklasy kobiet rozgrywane są w fazie play-off, stąd też cykliczne zestawienie "Siódemki kolejki" opiera się na zawodniczkach rywalizujących bezpośrednio o najwyższe lokaty w rozgrywkach. Oczywiście nie przekreślamy szczypiornistek rywalizujących o miejsca 9-12, jednak nominacje z tych konfrontacji z uwagi na ich rangę, brane są pod uwagę w drugiej kolejności.

Nominacje dotyczą drugich spotkań ćwierćfinałowych oraz drugiej kolejki rywalizacji o miejsca 9-12. Następne zestawienie zostanie opublikowane po pierwszych spotkaniach półfinałowych, rywalizacji o miejsca 5-8 oraz po trzeciej kolejce rywalizacji 9-12.

Siódemka kolejki według Sportowych Faktów

Bramkarka: Iwona Łącz (Politechnika Koszalińska) [5]

Kapitalną formę zaprezentowała w ćwierćfinałowej konfrontacji doświadczona bramkarka AZS-u Politechniki Koszalińskiej. W dwóch spotkaniach Iwona Łącz była kluczową zawodniczką swojej ekipy. Szczypiornistka w ogromnym stopniu przyczyniła się do pierwszego w historii zespołu awansu do najlepszej czwórki rozgrywek, stąd też dwukrotna nominacja koszalinianki do zestawienia najwartościowszych szczypiornistek kolejki.

Lewe skrzydło: Małgorzata Kucińska (Zgoda Ruda Śląska) [1]

Małgorzata Kucińska po raz pierwszy w tegorocznym sezonie znalazła się w zestawieniu "Siódemki kolejki". Młoda szczypiornistka ekipy z Górnego Śląska rozegrała bardzo udane zawody w pojedynku, który zakończył się dość niespodziewanym zwycięstwem Zgody nad faworyzowanym Dablexem AZS AWFIS Gdańsk. Zawodniczka z Rudy Śląskiej rzuciła w środę 5 bramek.

Lewe rozegranie: Joanna Obrusiewicz (Interferie Zagłębie Lubin) [4]

Rozgrywająca Interferii Zagłębia Lubin w najbardziej potrzebnym dla drużyny momencie rozegrała kapitalne zawody z stolicy Karkonoszy. Przy stanie 1:0 dla Finepharmu Carlos, to Joanna Obrusiewicz okazała się najskuteczniejszą szczypiornistką na parkiecie (12 bramek), przyczyniając się w dużym stopniu do wyrównania rywalizacji. Zawodniczka zaprezentowała wyborną formę w rzutach z dystansu, na które nic nie mogły poradzić obie jeleniogórskie bramkarki.

Środek rozegrania: Joanna Kozyra (Zgoda Ruda Śląska) [1]

Joanna Kozyra okazała się główną bohaterką środowego meczu z gdańszczankami. Rozgrywająca Zgody popisała się w drugim ćwierćfinałowej meczu wysoką skutecznością, rzucając 8 bramek. Jednocześnie szczypiornistka z Rudy Śląskiej, podobnie jak jej koleżanka Małgorzata Kucińska zadebiutowała w zestawieniu przygotowanym przez portal Sportowefakty.pl

Prawe rozegranie: Dorota Malczewska (SPR Safo Lublin) [4]

Mistrzynie Polski ? szczypiornistki SPRu Safo Lublin, bez większych problemów uporały się w ćwierćfinałowej konfrontacji z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. W meczu wyjazdowym Dorota Malczewska okazała się najskuteczniejszą zawodniczką wszystkich środowych spotkań. Rozgrywająca z Lublina była tego dnia nie do zatrzymania, rzucając aż 13 bramek.

Prawe skrzydło: Lucyna Wilamowska (Dablex AZS AWFiS Gdańsk) [3]

To już drugie z rzędu wyróżnienie dla Lucyny Wilamowskiej. Zawodniczka akademickiego zespołu z Pomorza kolejny raz okazała się najskuteczniejszą szczypiornistką zespołu. Mimo porażki drużyny, to skrzydłowa z Gdańska była obok Małgorzaty Sadowskiej najjaśniejszą postacią swojej ekipy w środowej rywalizacji w Rudzie Śląskiej. Gdańszczanka rzuciła 8 bramek.

Kołowa: Joanna Dworaczyk (AZS Politechnika Koszalińska) [4]

Tak jak nieoceniony wkład w awans Politechniki Koszalińskiej wykonała Iwona Łącz, tak równie zadowolona ze swojej postawy może być doświadczona Joanna Dworaczyk. W dwóch potyczkach z Łączpolem Gdynia, zawodniczka z Pomorza rozegrała mecze na pozycji obrotowej. Szczypiornistka wywiązała się ze swojej roli bez zarzutu. W drugim meczu ćwierćfinałowej rywalizacji, piłkarka ręczna z Koszalina rzuciła 5 bramek.

Ławka rezerwowych:

Bramkarka: Małgorzata Sadowska (AZS AWFiS Gdańsk) [11]

Lewe skrzydło: Kinga Polenz (Piotrcovia Piotrków Tryb.) [10]

Lewe rozegranie: Monika Andrzejewska (Łączpol Gdynia) [6]

Środek rozegrania: Dorota Kowalewska (Łącznościowiec Szczecin) [3]

Prawe rozegranie: Elżbieta Olszewska (Interferie Zagłębie Lubin) [7]

Prawe skrzydło: Małgorzata Majerek (SPR Safo Lublin) [13]

Kołowa: Monika Marzec (SPR Safo Lublin) [3]

Zestawienie zostało stworzone przy współpracy korespondentów naszego działu.

[] - liczba w nawiasie oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu Sportowych Faktów.

Źródło artykułu: