MŚ 2021. Duńczycy niestraszni olbrzymowi z Konga

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Mohamed Abd El Ghany / Na zdjęciu: Thierry Mvumbi (z lewej)
PAP/EPA / Mohamed Abd El Ghany / Na zdjęciu: Thierry Mvumbi (z lewej)
zdjęcie autora artykułu

Gauthier Mvumbi Thierry, korpulentny obrotowy reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga, który stał się ulubieńcem kibiców, pokazał, ze potrafi grać w piłkę ręczną. Zawodnik z 4. ligi francuskiej rzucił Duńczykom cztery bramki.

Dla reprezentantów Konga to żadne pocieszenie, mistrzowie świata rozbili ich 39:19, ale Thierry Mvumbi znowu zapracował na szacunek w świecie piłki ręcznej. Pomimo sporej nadwagi, radził sobie z duńskimi obrońcami, rzucił cztery bramki w pięciu rzutach. Na inaugurację MŚ 2021 także trafił cztery razy.

Patrząc z perspektywy trenera Nikolaja Jacobsena, mecz był idealną okazją do przetestowania zmienników. Treningowe granie także za Węgrami, którzy pokonali półamatorów z Urugwaju 44:18 i są w II rundzie, gdzie mogą zmierzyć się z Polakami. Na parkiet nie musieli wychodzić Niemcy, którzy wygrali po walkowerze po licznych zakażeniach koronawirusem w reprezentacji Republiki Zielonego Przylądka.

Więcej sił stracili Argentyńczycy, ale rywali z Bahrajnu nie było stać na nic więcej niż wyrównana końcówka.

Demokratyczna Republika Konga - Dania 19:39 (10:23) Najwięcej bramek: dla Konga - Thierry Mvumbi, Zephyrin Bouity - po 4; dla Danii - Jonan a Plogv Hansen 8, Jacob Holm 6

Argentyna - Bahrajn 24:21 (12:10) Najwięcej bramek: dla Argentyny - Federico Pizarro 6, Lucas Moscariello 5; dla Bahrajnu - Mohamed Ahmed 5, Ahmed Al-Mawabi 4

Węgry - Urugwaj 44:18 (16:8)

ZOBACZ: Polacy blisko awansu Twitter pod wrażeniem Polaków

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Paulina Piątek na rajskich wakacjach. Widoki zachwycają

Źródło artykułu: