Piłka ręczna. MŚ 2021. Patryk Rombel: Mieliśmy wynik w naszych rękach

Polacy pokazali się z bardzo dobrej strony w meczu z mistrzami Europy, lecz ostatecznie przegrali z Hiszpanią 26:27. Trener Patryk Rombel zauważył, że Biało-Czerwoni popełnili za dużo błędów w I połowie, mimo to mogli jednak urwać punkty faworytom.

Michał Gałęzewski
Patryk Rombel PAP/EPA / Khaled Elfiqi / Na zdjęciu: Patryk Rombel
Polacy po pokonaniu Tunezji walczyli jak równy z równym z jednym z faworytów całego turnieju - reprezentacją Hiszpanii. - Uważam, że w pierwszej połowie nie wykonaliśmy swojego planu, gdyż popełniliśmy za dużo błędów w ataku i Hiszpanie korzystali z tego wyprowadzając kontrataki - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener reprezentacji Polski - Patryk Rombel.

- Nasi rywale byli mocni w defensywie, my dawaliśmy z siebie wszystko w obronie, ale grając przeciwko drużynie będącej na takim poziomie, powinniśmy grać lepiej w ofensywie, bo jak nie grasz dobrze w ataku, tracisz bramki w obronie. Druga połowa była dużo lepsza, popełniliśmy tylko cztery błędy. Na koniec mieliśmy wynik w naszych rękach. Mogliśmy zdobyć punkty, ale Hiszpanie pokazali swój poziom, to mistrzowie Europy i wygrali jedną bramką - dodał.

Polacy oddali na parkiecie dużo serca. - To był dla nas bardzo emocjonujący mecz. Popełniliśmy za dużo błędów indywidualnych, ale nasz bramkarz Adam Morawski grał doskonale. Samymi emocjami byśmy wygrali, ale w piłce ręcznej liczą się też inne kwestie. Przegraliśmy brakiem doświadczenia. Gratuluję reprezentacji Hiszpanii - skomentował Maciej Gębala, kołowy reprezentacji.

Czy mimo porażki kibice reprezentacji mogą być dumni z Polaków?