PGNiG Superliga: Spokojna wygrana Chrobrego w Kaliszu. Gospodarze bez szans

Chrobry Głogów zwyciężył 32:27 (20:14) z Energą MKS-em Kalisz w meczu 17. kolejki PGNiG Superligi. Głogowianie utrzymywali stabilną przewagę przez niemal całe spotkanie i bez problemu pokonali MKS.

Dorota Popiołek
Chrobry Głogów WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: Chrobry Głogów
Choć pierwsze akcje zdawały się zapowiadać wyrównane spotkanie, to boisko dość szybko to zweryfikowało. Głogowianie byli bardziej konsekwentni, dzięki czemu w szóstej minucie wyszli na pierwsze w tym meczu dwubramkowe prowadzenie. Kaliszanie nadrobili, jednak okres dobrej gry w obronie, znowu pozwolił Chrobremu na niewielką ucieczkę (8:5).

Ułożone rozegranie oraz odrobina szczęścia w ataku sprawiły, że przewaga nie malała, a pierwsza połowa zdecydowanie należała do gości. Swoje trzy grosze w bramce dołożył również Anton Derewiankin. Atomowe ataki Rafała Jamioła czy bezbłędnie egzekwowane przez Marcela Zdobylaka rzuty karne pozwoliły Chrobremu Głogów na wypracowanie wygodnej przewagi po trzydziestu minutach (20:14).

Druga część spotkania była dla gości niemal formalnością. Dobra zmiana w bramce gospodarzy nie była dla nich wystarczająca w obliczu problemów ze skutecznością w ataku. Nie pomagał kaliszanom również fakt, że Derewiankin z każdą minutą grał coraz lepiej. Minuty mijały a MKS nadal nie mógł się przełamać. Mimo paru strat w ostatnich minutach, Chrobry spokojnie doprowadził przewagę do końca spotkania wygrywając 32:27.

Energa MKS Kalisz - Chrobry Głogów 27:32 (14:20)

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Krekora - Krępa 2, Kamyszek 3, Adamski Kacper 5, Kus 2, Drej, Misiejuk, Góralski 5, Wróbel, Szpera 2, Pilitowski K. 1, Pilitowski M. 2, Czerwiński, Makowiejew, Adamski Kamil 5

Chrobry Głogów: Kapela, Dereviankin - Krzywicki, Grabowski, Zdobylak 5, Warmijak, Klinger 4, Babicz 2, Przysiek 2, Tylutki 1, Marszałek, Tilte 7, Jamioł 8, Krzysztofik 3, Bekisz

Sędziowie: Bąk/Ciesielski (Zielona Góra)