PGNiG Superliga. Udany debiut Roberta Lisa. Azoty Puławy pewnie wygrały z Energą MKS-em Kalisz

Azoty Puławy wygrały z Energą MKS-em Kalisz 36:22 w 18. kolejce PGNiG Superligi. Już po kilku minutach puławianie uzyskali kilka bramek przewagi, a potem spokojnie kontrolowali przebieg spotkania.

Daniel Kordulski
Andrij Akimienko (z piłką) Materiały prasowe / KS Azoty Puławy / Na zdjęciu: Andrij Akimienko (z piłką)
Za grę w obronie w pierwszych minutach trzeba pochwalić obie ekipy. Dotyczy to zwłaszcza puławian, którzy przez ponad dziesięć minut nie pozwolili sobie na utratę bramki (6:2 w 14. minucie). Inna sprawa, że często zawodzili sami gracze Energa MKS-u pudłując w kilku rzutach. Dobrze bronił też golkiper z Puław Wadim Bogdanow. Co prawda goście przełamali ten impas, ale wciąż mieli kilka goli straty do rywali. Mieli też problem z wykorzystywaniem gry w przewadze.

Po dwudziestej minucie meczu nastąpił kolejny przestój kaliszan. Azoty zmieniły system w obronie, grając z wysuniętym Wojciechem Gumińskim, który udanie dezorganizował akcje przeciwników. Przewaga gospodarzy wzrosła do ośmiu trafień. Ich nowy trener - Robert Lis - zaczął rotować składem na skrzydłach i rozegraniu. Do przerwy puławianie osiągnęli prawie 90 procent skuteczności rzutów. W szeregach gości wyróżnić trzeba Mateusza Góralskiego, który zdobył niemal połowę bramek zespołu.

Po zmianie stron kaliszanie wciąż nie radzili sobie w grze ofensywnej, sporo było w tym elemencie nieporozumień. Kolejne rzuty odbijał Bogdanow. Za to skuteczność ataku gospodarzy jeszcze wzrosła. W 38. minucie wynik brzmiał już 24:12. Dopiero wtedy podopieczni trenera Tomasza Strząbały pokazali kilka składnych i zakończonych bramką akcji. Na odwrócenie losów meczu nie mieli jednak najmniejszych szans.

KS Azoty Puławy - Energa MKS Kalisz 36:22 (16:9)

Azoty: Bogdanow, Zembrzycki - Akimenko 7/3, Łangowski, Podsiadło 3, Przybylski 2, Jurecki 3, Szyba 2, Kowalczyk 3, Gumiński 4/3, Dawydzik 5, Rogulski 6/2, Seroka, Jarosiewicz, Bachko 1