I liga mężczyzn grupa B. Stal Gorzów wygrała mecz na szczycie

W meczu dwóch najlepszych drużyn grupy B I ligi mężczyzn TL Ubezpieczenia Stal Gorzów pokonała Siódemkę Miedź Legnica 28:26. Ważną wygraną w kontekście walki w czołówce odniósł Śląsk Wrocław.

Michał Gałęzewski
Mariusz Kłak WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Mariusz Kłak
Meczem kolejki grupy B było spotkanie w Gorzowie. Siódemka Miedź Legnica prowadziła do przerwy 15:13, a w drugą część spotkania gorzowianie weszli jeszcze gorzej, zdobywając w ciągu 16 minut zaledwie 4 bramki, w tym 2 z rzutów karnych. Na 13 minut przed końcem było 16:19, jednak w samej końcówce zespół Oskara Serpiny się obudził, wychodząc nawet na czterobramkowe prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:26 i mająca przed sobą dwa mecze TL Ubezpieczenia Stal rozdaje karty.

Trzy punkty straty do gorzowian ma Śląsk, który wygrał ze Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie aż 39:29. Wysokie, dziesięciobramkowe zwycięstwo w tej kolejce odniósł też WKS Grunwald Poznań, który pewnie uporał się z Borem Joynext Oborniki Śląskie.

Pozostałe dwa mecze były bardziej wyrównane. Już w czwartek rozegrano w Grodkowie mecz miejscowego Olimpu z Realem Astromal Leszno. Pojedynek drużyn z dołu tabeli zakończył się rzutami karnymi, które wygrali leszczynianie. W Zielonej Górze miejscowi Akademicy powstrzymali napór UKS-u GOKiS Kąty Wrocławskie. Goście zdołali zmniejszyć straty z pięciu bramek do jednej, komplet punktów został jednak u gospodarzy.