PGNiG Superliga. Gwardia zwycięska po kilku tygodniach przerwy. Znakomity występ rezerwowego

Po pięciu porażkach z rzędu zawodnicy KPR Gwardii w końcu przełamali złą passę. Opolanie na otwarcie 22. kolejki PGNiG Superligi pokonali bez większych problemów Grupę Azoty Tarnów (34:27).

Arkadiusz Dudziak
szczypiorniści Gwardii Opole WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: szczypiorniści Gwardii Opole
Piątkowe starcie pomiędzy Grupą Azoty Tarnów a KPR Gwardią Opole było zdecydowanie ważniejsze dla zawodników z Małopolski. Ewentualne zwycięstwo oddaliłoby ich od spadku z PGNiG Superligi. Z kolei opolanie plasowali się w środku tabeli.

To tarnowianie lepiej rozpoczęli spotkanie i wykorzystali podwójne osłabienie rywali. Świetnie z prawego skrzydła rzucał Mateusz Wojdan i gospodarze prowadzili 6:2 w dziesiątej minucie.

Zawodnicy Gwardii nie zamierzali się jednak poddawać. Wzmocnili obronę, wykorzystywali swoje okazje, co w ciągu kilku minut pozwoliło im doprowadzić do remisu. Opolanie zanotowali kilka przechwytów w końcówce, nie mylili się w kontrze i to oni skończyli pierwszą połowę z dwubramkową przewagą (15:13).

Przez pierwszych kilka minut oglądaliśmy wyrównaną grę. Później jednak wyższy bieg wrzucili opolanie, którzy niemal każdą akcję kończyli golem. Znakomicie prezentował się rezerwowy lewoskrzydłowy Maciej Fabianowicz, który swoją siódmą bramką dał gościom pokaźną przewagę (23:17). Tarnowianie walczyli, ale nie byli w stanie zbliżyć się do rywali. Ci bez większych problemów utrzymywali zaliczkę, a w końcówce trzecie wykluczenie i czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Zadura. Ostatecznie Gwardia zwyciężyła 34:27.

Do zwycięstwa gości poprowadził wspomniany wcześniej Fabaniowicz, który rzucił siedem bramek i zanotował najlepszy występ w sezonie. Opolanie byli zdecydowanie skuteczniejsi w rzutach z szóstego metra oraz minimalnie lepiej spisywali się w bramce.

Grupa Azoty Tarnów - KPR Gwardia Opole 27:34 (13:15)

Azoty: Małecki (1/10 - 10 proc.), Liljestrand (3/21 -14 proc.), Ciochoń (1/6 - 17 proc., Wojdan 6, Kużdeba 5, Kniazeu 4, Tokuda 4, Sanek 3, Mróz 1, Pedryc 1, Wajda 1, Yoshida 1, Dadej 1

Gwardia: Malcher (6/28 - 21 proc.), Balcerek (1/5 - 20 proc.), Fabianowicz 7, Mauer 5, Zarzycki 4, Lemaniak 4, Jankowski 3, Milewski 3, Zadura 2, Działakiewicz 2, Kawka 2, Morawski 1, Kowalski 1, Klimków

Czy Grupa Azoty Tarnów utrzyma się w PGNiG Superlidze?