I liga mężczyzn grupa C. KPR Legionowo bliski zwycięstwa w grupie

W meczu na szczycie grupy C I ligi mężczyzn, KPR Legionowo pokonał MKS Wieluń 28:26 i jest już o krok od wygrania swojej grupy. W grze pozostał jedynie AZS AWF Biała Podlaska.

Michał Gałęzewski
KPR Legionowo WP SportoweFakty / Kuba Snop / Na zdjęciu: KPR Legionowo
Przed sobotnim spotkaniem, KPR Legionowo miało sześć punktów przewagi nad drugim w tabeli MKS-em Wieluń. Obie drużyny zmierzyły się w sobotę ze sobą. Do przerwy gospodarze z Mazowsza prowadzili 13:8. Po zmianie stron goście potrafili zmniejszyć straty. Jeszcze na trzy minuty przed końcem było 26:24, ostatecznie gospodarze wygrali 28:26.

KPR aby wygrać ligę nie patrząc na rywali, musi jeszcze tylko zdobyć jeden punkt, a ich przeciwnikiem w ostatniej kolejce będzie ostatni w tabeli SMS ZPRP Płock, który tym razem przegrał 16:24 z Anilaną Łódź. Dużo ciekawiej było w Ciechanowie, gdzie Jurand przegrał 22:23 z AZS-em AWF Biała Podlaska. Bramkę na wagę trzech punktów rzucił Marcin Stefaniec. AZS AWF ma lepszy bilans w dwumeczu z KPR-em i dwa mecze rozegrane mniej, dlatego ma jeszcze iluzoryczne szanse na awans.

W Puławach odbyło się starcie rezerw superligowych klubów. W meczu padło aż 69 bramek, z czego po 9 rzucili Dominik Szewczyk i Oliwier Kamiński. Ostatecznie lepsi okazali się puławianie, którzy wygrali 36:33. W Warszawie natomiast miejscowy AZS UW wygrał z Mazurem Sierpc 31:19, już w 38. minucie prowadząc 22:9.