• Skoki

I liga mężczyzn grupa B. Stal Gorzów wygrała ligę

Wygraną Stali Gorzów 40:31 zakończył się mecz decydujący o wyłonieniu zwycięzcy w grupie B I ligi mężczyzn. Drużyna Oskara Serpiny ma 51 punktów i zapewniła sobie końcowym triumf.

Michał Gałęzewski
piłkarze ręczni TL Ubezpieczenia Stali Gorzów WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: piłkarze ręczni TL Ubezpieczenia Stali Gorzów
Przed meczem w Gorzowie Wielkopolskim obie drużyny miały jeszcze szanse na zwycięstwo w lidze. Od początku mecz był wyrównany, a tylko w 1. połowie obie drużyny łącznie zdobyły 37 bramek. Po zmianie stron, dużo lepiej grali jednak gorzowianie, którzy wygrali ze Śląskiem 40:31. TL Ubezpieczenia Stal pauzuje w ostatniej kolejce, już zapewniła sobie wygraną.

Ważne zwycięstwo w kontekście walki o wicemistrzostwo grupy odniosła Ostrovia, która rozgromiła ostatni w tabeli Real Astromal Leszno 33:19. Ostrowianie prowadzili w 35. minucie już 21:9 i później już tylko kontrolowali sytuację na boisku.

Domowe zwycięstwa odnieśli też w ramach 21. kolejki PKM Zachód AZS UZ i WKS Grunwald Poznań. Wiadomo już, że drużyna z Poznania zajmie na koniec sezonu 5. miejsce, a zielonogórzanie będą na siódmej pozycji.