PGNiG Superliga. Chrobry bez słabego ogniwa w Opolu

Szczypiorniści Chrobrego Głogów bardzo dobrze zaczęli sezon, wygrywając w Opolu 32:27. - Graliśmy jako drużyna i każdy zagrał świetne zawody. Nie było słabego ogniwa - zauważył debiutant Paweł Paterek.

Michał Gałęzewski
zawodnicy Chrobrego Głogow Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: zawodnicy Chrobrego Głogow
Od pierwszych minut mecz w Opolu był wyrównany. W drugiej połowie od samego początku doskonale grali jednak głogowianie, którzy kontrolowali sytuację do ostatnich minut. - Chciałbym pogratulować przeciwnikowi walki, która wywiązała się na boisku, a naszemu zespołowi podwójne gratulacje za wywiezienie trzech punktów z bardzo ciężkiego terenu. Przyjechaliśmy w ciężkiej sytuacji, osłabienia i kontuzje nie pozwoliły nam wystąpić w pełnym, optymalnym składzie - zauważył Paweł Wita, asystent Witalija Nata w Chrobrym Głogów.

- Zawodnicy, którzy przyjechali do Opola, stanęli na wysokości zadania. Dodatkowo absencja kolegów wywołała jeszcze większą chęć osiągnięcia zwycięstwa. Kibicom mecz mógł się podobać, był pełen walki i dramaturgii. My jesteśmy zadowoleni. Wracamy do Głogowa z trzema punktami i przygotowujemy się do następnego meczu - dodał trener po spotkaniu z KPR Gwardią Opole.

Przed sezonem do głogowskiego zespołu dołączył Paweł Paterek z Siódemki Miedzi Legnica, który zadebiutował w PGNiG Superlidze. - Walczyliśmy do ostatniej minuty. Graliśmy jako drużyna i każdy zagrał świetne zawody. Nie było słabego ogniwa. Rzuciliśmy więcej bramek i wygraliśmy. W bramce Rafał Stachera zamurował. Wszystko nam sprzyjało, żeby wygrać ten mecz - podkreślił Paterek.

Czy Chrobry zajmie w tym sezonie wyższe miejsce niż w ubiegłym?