Sensacyjne wieści z Norwegii. Rośnie kolejna potęga na północy

Jeśli spełnią się plany norweskich działaczy, to w Trondheim może powstać drużyna licząca się w Lidze Mistrzów. Ma w niej zagrać m.in. Sander Sagosen.

MG
Sander Sagosen i Milos Bozović PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Sander Sagosen i Milos Bozović
Norweskie media już jakiś czas temu awizowały szykującą się rewolucje w Kolstad Handball, klubie z Trondheim, który do tej pory znany był głównie jako pierwszy seniorski zespół Sandera Sagosena. Drużyna ma dostać solidny zastrzyk środków, a dzięki temu zamierza skusić największe gwiazdy norweskiej piłki ręcznej i stworzyć skład, który nie tylko zdetronizuje Elverum w kraju, ale także będzie groźny dla najlepszych w Lidze Mistrzów.

Według prowadzonego na Instagramie profilu handball.leaks jest już prawie pewne, że w 2023 roku do zespołu dołączy Sander Sagosen, któremu wówczas wygasa umowa z THW Kiel. Przedstawiciele klubu mieli też kontaktować się z Magnusem Roedem z Flensburga i Magnusem Gullerudem z Magdeburga. W roli trenera widzi się obecnego selekcjonera Norwegów Christian Bergego.

Wygląda na to, że w Trondheim zamierzają iść drogą Aalborga, który do 2022 roku ściągnie do siebie największe skandynawskie gwiazdy, łącznie z Mikkelem Hansenem. Już teraz do kadry dołączył jeden z najlepszych środkowych świata, Islandczyk Aron Palmarsson.

ZOBACZ:
Pech reprezentanta Polski
Nieprawdopodobny finał meczu w Wieluniu

ZOBACZ WIDEO: Internauci przecierają oczy. Co zrobiła polska gwiazda?!
Czy wierzysz, że w Trondheim powstanie drużyna na miarę Ligi Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×