W Kielcach lizanie ran po wrześniu. Podstawowy gracz nie wystąpi w Lidze Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Władisław Kulesz
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Władisław Kulesz
zdjęcie autora artykułu

Władisław Kulesz odpocznie przez najbliższe tygodnie od piłki ręcznej. W Kielcach nie brakuje zresztą kolejnych rekonwalescentów.

Białorusin będzie pauzować 2-3 tygodnie, co oznacza, że zabraknie go w składzie na mecz Ligi Mistrzów z Flensburgiem (13 października). Władisław Kulesz uszkodził talerz biodrowy, obyło się bez złamania, ale rozgrywający ma dużego krwiaka w miejscu przyczepu mięśni.

Mniejsze problemy mają inni podstawowi gracze. Alex Dujshebaev i Igor Karacić skarżą się na uraz mięśnia przywodziciela, Branko Vujović leczy kontuzję barku. - Na szczęście u Branko, to nie jest ręka rzucająca. Ma za sobą badanie USG i wiemy, że nic strasznego się nie stało. Wszystkie mięśnie, ścięgna i więzadła są w porządku. Dla pewności wykonamy badanie rezonansem magnetycznym. Jeżeli wszystko wciąż będzie w porządku, Branko będzie do dyspozycji trenera - skomentował fizjoterapeuta Tomasz Mgłosiek.

Dujshebaev i Vujović mają odpoczywać w spotkaniu Superligi z Chrobrym Głogów, by być gotowym na potyczkę w Lidze Mistrzów. Dolegliwości operowanego niegdyś kolana zgłosił Tomasz Gębala, z kole Sigvaldi Gudjonsson uszkodził staw skokowy.

Do treningów powoli wraca za to Daniel Dujshebaev, który kończy rehabilitację po poważnej kontuzji kolana z wiosny.

ZOBACZ: W Płocku mocno wierzą w Hiszpana Deklasacja w meczu Polek ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: Kibice Realu pytają czy to Cristiano Ronaldo?

Źródło artykułu: