Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Mistrzynie wybiegły na parkiet w różowych koszulkach. Zwracają uwagę na ważny temat

Z okazji Różowego Października zawodniczki MKS Zagłębia Lubin dołączyły do akcji promującej profilaktykę, czujność onkologiczną oraz rzetelną wiedzę w tym zakresie. Przy okazji ostatniego meczu wyszły na prezentację w różowych koszulkach ze wstążką.

MB
zawodniczki MKS Zagłębia Lubin Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Na zdjęciu: zawodniczki MKS Zagłębia Lubin
Różowa Wstążka i Kampania na Rzecz Walki z Rakiem Piersi są symbolami edukacji, nadziei i solidarności milionów osób z całego świata dotkniętych tą chorobą. Wstążka pojawiła się podczas piątkowych meczów na parkiecie Regionalnego Centrum Sportowego oraz na różowych koszulkach piłkarek ręcznych MKS Zagłębia Lubin na przedmeczowej prezentacji.

Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W tym szczególnym okresie podejmujemy tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi. Dodajmy, że 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest właśnie różowa wstążka.

- Dołączyliśmy do tej ważnej akcji, gdyż październik jest takim miesiącem, w którym przypominamy sobie, że są kobiety, które walczą z rakiem piersi. Nie musi do tego dochodzić, kiedy będziemy edukować i uświadamiać, że należy się badać. Wcześnie wykryta choroba daje szanse na zapobieganie rozwojowi zaawansowanego nowotworu. Dziewczyny, badajcie się! - zachęca Bożena Karkut, trener MKS Zagłębia Lubin.

Do akcji dołączyli również piłkarze ręczni Zagłębia, którzy pod hasłem "Jesteś Ważna" zachęcali kobiety do profilaktycznego badania się. Już w listopadzie Miedziowi kolejny raz wezmą udział w akcji "Movember", która polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie. Jej celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim raka prostaty i innych rodzajów nowotworów.

---> Emocje do końca w Jarosławiu. KPR Gminy Kobierzyce w dołku
---> Powroty w Wiśle i... kolejna kontuzja. Długo oczekiwane wieści z Płocka

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za strzał najpiękniejszej golfistki na świecie!


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  Tytułowymyśliwacz napisał tak, jak gdyby wybiegły w krótkich koszulkach nocnych i do tego ze dwie bez majtek ;) W rzeczywistości chodzi o co innego i ważnego.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×