Pierwsza porażka lidera Ligi Centralnej

W sobotę rozegrano pięć spotkań 8. kolejki Ligi Centralnej. Wszystkie mecze przegrywali goście. Nie brakowało wysokich wyników, a jednym z przegranych był dotychczas niepokonany AZS AWF Biała Podlaska.

Michał Gałęzewski
Branding Ligi Centralnej WP SportoweFakty / Dawid Lis / Branding Ligi Centralnej
Liderzy z Białej Podlaskiej planowo zaczęli mecz. Już w 7. minucie prowadzili 5:1, a do przerwy utrzymywali trzybramkowe prowadzenie. Po zmianie stron jednak MKS Wieluń zaczął dominować i zdobył cztery pierwsze bramki. Wielunianie zbudowali przewagę i na minutę przed końcem było 27:30. Gospodarze zdobyli w ostatniej minucie trzy bramki, doprowadzając do remisu! W rzutach karnych lepsi byli goście i pierwsza porażka AZS-u AWF stała się faktem.

Dużo bramek padało w Żukowie i w Grudziądzu. SPR GKS przegrał u siebie z Nielbą 34:36. Goście prowadzili już różnicą pięciu bramek, a pogoń ze strony ekipy z Kaszub była zbyt późna. MKS prowadził natomiast 33:32 na minutę przed końcem, bramki na wagę zwycięstwa zdobyli dla Warmii Energi Marcin Malewski i Adam Konkel.

Wyrównany był też mecz w Legnicy, gdzie Budnex Stal Gorzów przez cała drugą połowę broniła minimalnej przewagi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 24:25 dla gorzowian. Najłatwiejsze zwycięstwo odniósł Śląsk. Wrocławianie w Sosnowcu wygrali z Zagłębiem 34:27.