Zaległości nadrobione. Eurobud JKS dał bolesną lekcję

Suzuki Korona Handball Kielce przegrała z Eurobud JKS-em Jarosław 19:34 w zaległym meczu 21. serii PGNiG Superligi Kobiet. Drużyna gości sytuację załatwiła już w ciągu pierwszych 13 minut.

Michał Gałęzewski
Magda Balsam WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Magda Balsam
Ten sezon jest bardzo trudny dla Suzuki Korony Handball Kielce, która wygrała zaledwie jeden mecz na 24 rozegrane. Nie było więc niespodzianką, że drużyna Pawła Tetelewskiego przegrała z czwartym w tabeli Eurobud JKS-em Jarosław. Zawodniczki z Jarosławia od początku narzuciły swój styl gry.

Gdy Magda Balsam rzuciła swoją piątą bramkę w meczu w 13. minucie spotkania, Eurobud JKS Jarosław prowadził w Kielcach już 10:2, a po chwili przewaga jarosławianek wzrosła już do dziewięciu bramek różnicy.

Kielczanki próbowały odwrócić sytuację, jednak były tego dnia zdecydowanie zbyt mało skuteczne i do przerwy już nie traciły większej liczby bramek od swoich rywalek. Po trafieniu Magdy Więckowskiej, I połowa zakończyła się rezultatem 11:20.

Od początku drugiej połowy, ponownie Eurobud JKS potwierdził swoją dominację i gdy w 35. minucie bramkę rzuciła Walentyna Niesciaruk, było już 11:24. Do samego końca przewaga przyjezdnych była niezaprzeczalna i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 11:20.

Suzuki Korona Handball Kielce - Eurobud JKS Jarosław 19:34 (11:20)

Suzuki Korona Handball: Hibner 1, Chojnacka, Chodakowska - Więckowska 4, Gliwińska 4, Jasińska 2, Grabarczyk 2, Pękala 2, Rosińska 2, Kowalczyk 1, Costa 1 oraz Kędzior, Zimnicka, Staszewska.